Thursday, March 22, 2018

Polici që vrau kolegun në Dibër, thotë se viktima e kishte...

Zbardhet dëshmia e policit që vrau dje me pistoletë kolegun e tij në Dibër "E qëllova me pistoletë pasi më ofendoi. Isha i qetë kur...

I SHEMBET ÇATIA MBI KOKË, HUMB JETËN EMIGRANTI SHQIPTAR NË GREQI

  Një emigrant shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Nestan, Arcadia të Greqisë. Sipas mediave vendase, shqiptari humbi jetën...

Dy plumba mbi kolegun, çfarë ndodhi mes policëve në Dibër? Sherri...

Një punonjës i policisë së Dibrës është vrarë nga kolegu i tij, me të cilin ishte edhe mik ditën e djeshme. Ngjarja e rëndë u...

“Luftë e re e mafias italiane” për trafikun e drogës nga...

  "Janë trafiqet e drogës me Shqipërinë që kanë shkaktuar një luftë të re të mafias në territorin e Foxhias e në tërë provincën", ka deklaruar...

Viti 2017/ Bilanci tragjik: 12 gra humben jeten nga dhuna ne...

Viti 2017 mbyllet me një bilanc tragjik sa i përket dhunës në familje, ku 12 gra humbën jetën. Statistikat paraqiten edhe më  alarmante, ku...

Kercenoi gruan 48 vjeçare me foto, Lezhe, ne pranga 29 vjeçari...

Një i ri nga Kurbini ka shantazhuar me publikimin e fotove intime një 48-vjeçare, në këmbim të 2000 eurove, por ka rënë në prangat...

“Vjedhjet”, arrestohet nje person, shpallen ne kerkim dy te tjere ne...

  Arrestohet në flagrancë një shtetas për vjedhje, dhe shpallen në kërkim dy të tjerë Më datë 20.12.2017, nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër u...

Zbulohen bisedat në Telegram me Lavdrim Muhaxherin, si do kryhej sulmi...

Dy persona të akuzuar për planifikim sulmi në një ndeshje futbolli ndërmjet Shqipërisë dhe Izraelit në vitin 2016, pranuan të mërkurën fajësinë gjatë procesit...

Athinë, vetëvritet 51-vjeçari shqiptar, i doli para trenit

Një shtetas shqiptar, 51-vjeç, i ka dhënë fund jetës me një mënyrë tepër tragjike mbrëmjen e së mërkurës në Athinë. Sipas repartit zjarrfikës të...

Shifrat e INSTAT/ Aksidentet rrugore u rritën me 16,4% në nëntor,...

  Numri i aksidenteve rrugore dhe personave që kanë humbur jetën prej tyre është rritur në mënyrë të ndjeshme në muajin nëntor të këtij viti. Sipas...

Artikujt e fundit