Saturday, December 15, 2018

“Pasdite në Tv1 Channel” emision special në Milano të Italisë…

Emisioni "Pasdite ne Tv1 Channel sebashkue me moderatoren Sidola Osja kane udhetuar drejte Italise, per nje emision special ne prag te festave te fundvitit. Perveç...

22 librat që duhen lexuar me patjetër

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për kë bien këmbanat” është një roman i botuar në vitin...

Zbulohen emrat e prezantuesve të Festivalit të RTSH-së

Përmes një konference për shtypin, Radio Televizioni Shqiptar ka zbuluar emrat e dy prezantuesve të Festivalit të Këngës. Edicioni i 57-të do të prezantohet...

“Mowgli i xhunglës” vjen me një version të ri në 2019

Regjisori dhe aktori britanik Andrew Serkins e merr “Librin e Xhunglës”, dhe me të ndërton një version të fortë dhe të errët, duke i...

Flori triumfon në ‘Kënga Magjike’, ja lista e plotë e fituesve

Kantautori Flori Mumajesi është fituesi i edicionit të 20-të të Këngës Magjike, pas votimin nga vetë kolegët. Në mbrëmjen finale të zhvilluar në Pallatin e...

Promovim i kulturës shqiptare në Panairin Diplomatik në Budapest

Shqipëria dhe shqiptarët u promovuan përmes kulturës, traditave, prodhimeve dhe artifakteve në Panairi VIII Diplomatik i cili u zhvillua në Budapes. Në panairin e këtij...

Këngët më të dëgjuara të vitit, mes tyre edhe këngëtarja shqiptare

Platforma më e madhe muzikore, Billboard ka publikuar listën e 10 këngëve më të dëgjuara gjatë vitit 2018. Aty kryeson reperi Drake me projektin “God’s...

‘Lahuta serbe, jo shqiptare’, reagon Ministria e Kulturës

“Lahuta nuk është shqiptare por serbe”. Ky ka qenë lajmi që po qarkullon në media që prej ditës së djeshme lidhur me një vendim...

Kinematografia në zi, ndahet nga jeta aktori shqiptar

Është ndarë nga jeta aktori Luan Qerimi, në moshën 89-vjeçare. Aktori ka qenë shumë i dashur për shikuesit pasi ka luajtur mbi 70 role...

Mirush Kabashi emocionon shqiptarët me vargjet e Naimit

Artisti i njohur Mirush Kabashi ka emocionuar publikun e emisionit ‘Shqiptaret për Shqiptarët’ në Zyrih të Zvicrës kur recitoi plot emocion vargjet e poetit...

Artikujt e fundit