Tuesday, December 1, 2020

META VLERËSON MJESHTRIN E VALLES POPULLORE BESIM ZEKTHI ME DEKORATËN “NDERI...

  Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi gjatë një ceremonie të zhvilluar në Teatrin Kombëtar, me Dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” me rastin e...

Italia asnjë pikë për Shqipërinë në Eurovizion, reagon Ermal Meta: Nuk...

  Italia nuk i dha asnjë pikë Shqipërisë në Eurovizion, çka ngjalli mjaft polemika dhe kritika sidomos në rrjetet sociale. Për këtë ka reaguar Ermal Meta,...

Thaçi dekoron Tinka Kurtin, Margarita Xhepën dhe Zenepe Lukën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave aktoret shqiptare Tinka Kurti e Margarita Xhepa dhe Kryetaren e Fondacionit “Nermin...

Kisha Katolike lutje per viktimat ne Siri

Të mbledhur përpara katedrales sĕ “Shen Shtjefnit” Shkoder besimtarët e Krishterë drejtuan lutjet e tyre për viktimat e Alepos dhe vendet e tjera në...

Aktori Bujar Asqeriu: I madhi Trebicka me kancer ngrohej në teatër...

Aktori i njohur Bujar Asqeriu i ftuar në studion e "360Gradë" në Ora News tregoi fakte rrëqethëse nga ajo që ndodh në sallën e...

Shqiptarët sipas penave të artave franceze

Dijetari, historiani, natyralisti, arkeologu, diplomati, për shumë vite edhe konsulli francez pranë Ali Pashë Tepelenës, Fransua Pukëvil (1770-1838) (Françoi Pouqueville), pa dyshim një ndër...

Frederik Ndoci: U rritem me Sanremon ilegalisht me kanoqe. Italia tani...

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente”, janë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s në Itali. Shqiptari ka...

”Best 10 North”, Arben Mazi: Arsimtarët dhe agrobizneset risia e këtij...

  Ne studion e ''Pasdite ne Tv1'' ishte i ftuar producenti i agjensise se spektakleve te Buna 1 Arben Mazi, i cili foli rreth  edicionit...

Koncerti i ‘Christophorus – Kantorei”, artistet Gjerman perfshijne ne turin e...

Turi i tyre ka nisur në Hungari, për të vijuar me Kroacinë dhe Shqipërinë, e duke u mbyllur në Itali. Shkodra ishte qyteti i...

Shkodër/Armëmbajtje pa leje, në pranga 32-vjecari me rrezikshmëri të lartë

  Shkodër Vijojnë kontrollet nga Policia për personat që qarkullojnë me armë zjarri në qytet. Kapet dhe arrestohet në flagrancë një 32-vjeçar me rrezikshmëri të lartë shoqërore,...

Artikujt e fundit