Friday, April 19, 2019

Shpërthen Elton Deda: Këtu kanë vlerë vetëm ordinerët, kurse ne…

  Këngëtari i njohur, Elton Deda, është shprehur i revoltuar në një status në Facebook ka shprehur keqardhjen e tij duke akuzuar mediat se i kushtojnë...

“Trio Ballkanike” ne Shkoder, Evrim Kasikçi sjell pjeset e perzgjedhura te...

  Shkodranët kanë shijuar një mbrëmje të veçantë me muzikë Ballkanike, e cila erdhi nga “Trio” me të njëjtin emer prej këngëtarit Evrim Kashakqe. Mes mysafirvë...

Tinka Kurtit i dhurojnë fotografinë kur ka qenë e re, Valbona...

Është mbajtur në Korçë festivali “Ko Ko fest”, dhe në mbyllje të tij, ka ndodhur çudia shqiptare e radhës. Kanë qenë organizatorët e festivalit,...

Meta takon këngëtarin e njohur Albano Carrisi: Frymëzoi shqiptarët për liri...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar sot këngëtarin e njohur italian Albano Carrisi. Përmes një statusi në Facebook, Meta shprehet se Albano Carrisi...

Papa i madh shqiptar përballë turqve

Në kohën kur turqit ishin afruar shumë pranë dyereve të Evropës dhe synonin drejt Vatikanit, Papa Klementi besonte se mund të shfrytëzonte çastin politik...

A janë shqiptarët aq të vjetër sa mendojnë ata? Ja citimet...

  Maurico Druon, sekretar i Akademisë frënge: “Shqiptarët i përkasin popujve më të vjetër se vet historia. dhe gjyshërit e shqiptarëve merrnin pjesë në luftën...

Kremtimi i njëqind vjetorit të zbulimit të naftës shqiptare

Prof. Dr. Alfred Frashëri Inxhinier Ahmet Çollaku Njëqind vjetori i zbulimit të parë të naftës në Shqipëri, i gjakut të ekonomisë së vendit, i lëndës jetësore...

 I jepet lamtumira diplomatit Rrok Logu

  Ish ambasadori i Shqiperise ne Vatikan u nda nga jeta ne moshen 55 vjecare   I është dhënë lamtumira e fundit, ish ambasadori i të...

7 Marsi, Keshilli i Qarkut jep 3 tituj Mirenjohje, Vleresohen Migjeni,...

Ne kuader te 7 marsit, keshilli i qarkut Shkoder ka akorduar tituj nderi per 3 mesues te dalluar ne dekada per 3 mesues te...

Fotot e jashtëzakonshme të Shqipërisë para një shekulli

  Këto janë disa foto të rralla të Shqipërisë para 100 viteve. Saktësisht fotot janë bërë nga vitet 1900-1930. Albumi i rrallë është publikuar nga gazetari...

Artikujt e fundit