Friday, April 27, 2018

Historiku i veçantë i Urës së Mesit në Shkodër dhe arsyeja...

Ura e Mesit, monument kulture dhe simbol i qytetërimit të lashtë, është kthyer në një pikë tërheqëse për turistët vendas dhe të huaj. Turistët...

Valltarja Liljana Cingu: Ju tregoj pengun më të madh të Rexhep...

Valltarja Liljana Cingu, partnerja e përhershme e Rexhep Çelikut, në performancat e tyre në skenë ka treguar pengun më të madh të mjeshtrit të...

Meta homazhe për Rexhep Çelikun: Skena do ndjejë gjatë mungesën e...

  Presidenti Ilir Meta bëri homazhe sot në nder të solistit të parë dhe koreografit të Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore. Rexhep Çeliku u...

Agjencia turistike franceze: Pesë arsyet përse duhet vizituar Shqipëria

Si në jug, në veri apo në qendër të vendit, ju do të mbeteni i habitur dhe i magjepsur nga e veçanta që Shqipëria...

Studiuesit: Skënderbeu i teksteve mësimore, ngjall nënvlerësim. Të vendoset në kontekstin...

Në Vitin Mbarëkombëtar të Skënderbeut, studiuesit thonë se duhen riparë tekstet shkollore të historisë. Gjatë një diskutimi mbi figurën e Heroit tonë Kombëtarë në...

Grope e çmuar ne mes te liqenit, ja ku ndodhet ajo

Një gropë e çmuar dhe e pazakontë në mes të një liqeni. Në një prej vendeve më të largëta të planetit, rreth 200 kilometra...

Ndarja nga jeta e mjeshtrit të valles shqiptare, homazhet nesër tek...

Homazhet në ndër të mjeshtrit të madh të valles shqiptare, Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta në moshën 63-vjeçare do të mbahen...

Mjeshtri i madh i valles Rexhep Çeliku u dekorua nga Meta...

Dalja e fundit në ekran e mjeshtrit të madh të valles Rexhep Çeliku i cili u nda sot nga jeta në moshën 63-vjeçare ishte...

Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Çeliku

  Mëngjesi i kësaj të premtje ka nisur me një lajm të trishtë për kulturën shqiptare. Mjeshtri i madh i valles shqiptare, Rexhep Çeliku është...

Njihuni me qytetin ku njerëzit komunikojnë në 150 gjuhë të ndryshme

Malmö është qyteti i tretë më i madh i Suedisë. Ai ndodhet  në provincën e Skanes. Ai nuk është i pari në listën e qyteteve...

Artikujt e fundit