Saturday, June 23, 2018

Rita Ora përshëndet nga avioni, këngëtarja mbërrin në Tiranë me ndryshime

Këngëtarja shqiptare nga Kosova, Rita Ora, është nisur ditën e sotme për në Tiranë direkt nga Londra, teksa në darkë do mbajë koncert në...

Heroi kombetar ne pullat Shqiptare, Botimi qe sjell figuren e Skenderbeut...

  Në vitin kushtuar heroit kombëtar, në bibliotekën “Marin Barleti” u promovua botimi “Gjergj Kastrioti Skënderbeu – në pullat shqiptare, 1913 - 2017” i Hysen...

Ermal Meta ndezi sheshin “Skënderbej”, Veliaj: Shembull frymëzimi për të gjithë

Qershori në Tiranë ka nisur me super evente. Këngëtari i famshëm shqiptar Ermal Meta u ngjit mbrëmjen e djeshme në skenën e madhe të...

A mund të kemi një gegnishte letrare?

Për fat të keq, sa herë që lexon komente të shkruara gjoja në gegnisht apo poezi që shkruhen me këtë dialekt, shqetësohesh pasi dy...

Ermal Meta ndez Sheshin “Skënderbej”, ndiqet nga mijëra qytetarë

Qershori ka nisur me një super koncert në Sheshin “Skënderbej”. Këngëtari i famshëm shqiptar Ermal Meta erdhi mbrëmjen e kësaj të shtune me një...

Mirëpritet në Malin e Zi, libri i shkrimtarit shkodran Skënder Temali....

Shkrimtari i njohur shkodran, Skënder Temali ka prezantuar sot në Tuz, të Malit të Zi, librin "Këtë dimër nuk ra dëborë" në gjuhën malazeze....

Aktori Erion Isai merr drejtimin e Qendrës Kombëtare të Kulturës për...

Zyrtarisht, Qendra Kombëtare e Kulturës për Fëmijë dhe Teatri i Kukullave, do të ketë drejtues aktorin Erion Isai. Në mbledhjen e sotme të qeverisë,...

“Vepra poetike” e Arben Prendit, Botimi përfshin një përzgjedhje të krijimtarisë...

    Në një mjedis miqësor, mes kolegësh dhe studentësh, pedagogu i letersisë në universitetin “Luigj Gurakuqi”, Arben Prendi prezantoj librin e tij të ri, “Vepra...

Koncerti i ‘Christophorus – Kantorei”, artistet Gjerman perfshijne ne turin e...

Turi i tyre ka nisur në Hungari, për të vijuar me Kroacinë dhe Shqipërinë, e duke u mbyllur në Itali. Shkodra ishte qyteti i...

Zbulohet nje tjeter vendbanim historik pak kilometra nga Shkodra. Trashegimi kulturore...

Shkodra eshte nje prej qyteteve me te hershme dhe me pasurine kulturore dhe arkeologjike me te rralle ne Shqiperi. Sefundmi, pak kilometer larg Shkodres...

Artikujt e fundit