Saturday, June 23, 2018

Rrëfimi i Sadije Agollit: Dritëroi e kishte parashikuar vdekjen, pse vendosi...

  U mbush një vit qëkur Dritëro Agolli la këtë botë. Për njerëzit e afërt, herë duket si një jetë e tërë, herë duket sikur...

Rrefehet e bija:Orët e fundit të Dritëro Agollit në spital

Vajza e Dritëro Agollit, Elona, afër një vit pas largimit të tij nga jeta kujton çaste e funidt të jetës së shkrimtarit të madh....

Shpallen kandidaturat për Çmimet Oscar, cilat janë filmat dhe emrat e...

Kandidaturat për Çmimet e Akademisë u njoftuan të martën në mëngjes nga aktorët Andy Serkis dhe Tiffany Haddish. Filmi “The Shape of Water” kryeson...

Itali, art dhe shije, këpucë dhe çanta prej çokollate në panairin...

Fantazia është motori që lëviz të gjitha gjërat, edhe ato të cilat ne konsumojmë çdo ditë. Dhe teksa flasim për gjërat e mira për...

Horoskopi, zbuloni çfarë thonë yjet për optimistët dhe pesimistët e Zodiakut

Përballë të papriturave të jetës të gjithë reagojmë të mënyra të ndryshme. Ka nga ata që e jetojnë jetën me optimizëm dhe mendojnë që gjithçka...

Çfarë fshihet në arkivat sekrete të Vatikanit?

Nëpër botë ka shumë vende me interes, të cilat paraqesin një alternativë origjinale, ndryshe nga destinacionet e njëjta turistike, gjerësisht të njohura.     Po flasim për...

Njihuni me dy shtetet që botojnë gjysmën e librave të botës!

Dy vite më parë shtëpitë botuese të botës botuan rreth 1.6 milion libra dhe pothuajse gjysma e tyre u botua vetëm nga dy vende,...

E prisnim në skenë, aktorja Tinka Kurti ndjek si spektatore shfaqjen...

Ndonëse ajo duhet të ishte ngjitur sot në skenë për të performuar në operan “Carmen”, aktorja Tinka Kurti po e shijon shfaqjen si spektatore....

Hidhet shorti për ‘Eurovision 2018 ’, zbulohet kur do të këndojë...

Është hedhur shorti për natën e parë dhe të dytë për shtetet pjesëmarrëse në festivalin ‘Eurvision’ që këtë vit do të mbahet në Lisbonë...

‘The Sun’: Kush është Eugent Bushpepa që do të përfaqësojë Shqipërinë...

Në edicionin e këtij viti të festivalit europian, Shqipëria do të shpresojë të sigurojë fitoren me këngëtarin Eugent Bushpepa, por a do t’ia dalë? Kështu...

Artikujt e fundit