Wednesday, April 25, 2018

Shkodranja Elhaida Dani bën ëndrrën e saj më të madhe realitet:...

Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale prej nga publikon shumë imazhe të saja dhe gjithçka rreth karrierës. Së fundmi, Elhaida Dani ka treguar se...

“Teknika dhe pedagogjia e zerit”, muzikologu Ferid Bala, sjell nje thesar...

  Mesimet e nje jete, muzikologu Ferid Bala, ka zgjedhur qe ti bashkoje ne nje liber te vetem me titull  “Teknika dhe pedagogjia e zerit”....

Përse në Shqipëri nuk ecën asnjë punë mbarë?

Thuajse të gjithë themi se në Shqipëri asnjë punë nuk ecën mbarë, por asnjëherë nuk ja dalim të gjejmë një përgjigje. Me gjenialitetin e vet,...

“Gomari i Babatasit” sukses qe ne premiere, kritika Fishtjane me aktuale...

  Mbrëmjen e 11 prillit, data që shënon vdekjen e diktatorit Enver Hoxha i parë si një prej burimeve të të këqijave që i erdhen...

LAJM I FUNDIT/ Hervin Çuli rizgjidhet Drejtor i Teatrit Kombëtar…

  Rizgjidhet për herë të dytë në krye të Teatrit Kombëtar Hervin Çuli. Lajmi është konfirmuar edhe në vendimin e Këshillit të Ministrave. Mësohet se...

Shqipëria prezantohet për herë të parë në koncertin gala “Eurovision Young...

Konkursi i Muzikantëve të Rinj në Eurovision u zhvillua për herë të parë në vitin 1982 me 6 vende pjesëmarrëse. Gjatë dekadave të fundit,...

Koncerti i Pashkeve ne kishen Françeskane, “Kandelat e Ringjalljes” sjellin orkestren...

  “Kandelat e ringjalljes” u pagëzua koncerti i organizuar nga Kisha Françeskane në bashkëpunim me orkestrën “Virtuozët e rinj”, kushtuar festës së Pashkëve. Nën drejtimin...

Tonin Frroku, shkodrani qe ka mbi 35 vite ne Korçe por...

 Ka mbi 35 vite qe jeton ne Korçen e bukur por Tonin Frrokut, gazetarit te njohur shqiptar, zemra i "rreh" vetem per Shkodren. Thuajse...

Nderohet Ermal Meta, merr “çelesin e qytetit” te Barit…

  Nderohet me çmim në Itali këngëtari i famshëm shqiptar, Ermal Meta. Fituesi i Sanremo do të marrë nga kryetari i Bashkisë së Barit, çmimin “Çelësi...

Të pathënat e Sandër Prosit, si vdiq në sheshxhirimin e filmit...

Sot bëhen plot 33 vjet nga vdekja e aktorit të madh Sandër Prosi. I papërsëritshmi i kinemasë shqiptare, me role aq të spikatur që mbeten...

Artikujt e fundit