Thursday, August 13, 2020

Pedonalja kthehet ne arene verore

Sheshi 28 nentori, eshte shenderruar ne nje teater veror nga tingujt e orkestres frymore dhe kengetareve me ne ze te qytetit, duke sjelle nje...

“Andrra n’tren” mberrin ne Shkoder

Janë kthyer pas në kohë, pikërisht në vitet 40 – 50, ku me të njëjtat veshje, muzikë e kërcime kanë ndërmarrë udhëtimin nga Tirana...

“Piter Pan” ne skenen e “Migjenit”

Pas me shume se 30 vitesh teatri “Migjeni” ka rikthyer traditen e teatrit per femije me shfaqjen “Piter Pan”. Premiera e saj u mireprit...

Patozi: Përse s’duhet të jemi shumë krenarë me Ermal Metën?

Mes reagimeve të shumta që i adresohen fitores së Ermal Metës në Sanremo, një tjetër zë i shtohet komenteve. Ish-deputeti i Partisë Demokratike Astrit...

4 mijë shqiptarë ishin prezentë dje në koncertin sensibilizues kundra ndërtimeve...

Rreth 4000 njerëz ishin prezentë dje në koncertin për lumin e fundit të paprekur në Evropë, Vjosën. Nën sloganin, “Mos ma Prek Vjosën’’ artistë të mirënjohur...

The Guardian: Shqipëria, në listën e destinacioneve europiane për turizëm aktiv

  Pushimet verore nuk duhet të nënkuptojnë detyrimisht detin dhe rërën. Mund të shkohet me pushime mes maleve dhe në liqene të qeta, aktivitet i...

95 vite gjimnazi “28 Nentori”

Perkujtohet pervjetori i shkolles qe beri historine 95 vite më parë do të hapte dyert ai që për vite me radhë, e padiskutim edhe...

Ekspozitë me titull “3 per 9”, Aleksander Hila sjell per te...

Aleksander Hila per here te 5-te ka sjelle ekspoziten e tij me piktura te dnryshme. Kete here ka vendosur qe te spijkase edhe me...

Shkodra e Tinka Kurtit pa një kinema aktive

Nëse sot do të pyesim tim atë apo të tjerë moshatarë të tij për kinemanë e Shkodrës, pa asnjë dyshim ata do të thonë...

Frederik Ndoci: U rritem me Sanremon ilegalisht me kanoqe. Italia tani...

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente”, janë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s në Itali. Shqiptari ka...

Artikujt e fundit