Wednesday, October 16, 2019

“Nderi i kombit” pas vdekjes Bik Ndojes

Artistët që u ndanë nga jeta këtë vit kanë qënë të shumtë, ndaj dhe presidenti i Republikes në pritjen që organizoi me njerëz të...

39 mije vizitore gjate ketij viti ne Kala

Në mbyllje të një tjetër viti, institucionet bëjnë bilancet e punës së realizuar, por edhe mangësite e hasura. 2016-ta është përkufizuar si një vit...

“MINIBER…” ME 50 HYTBE XHUMAJE

50 hytbe xhumaje, te mbajtura nga Myftiu i Shkodres, imam Muhamed Sytari, nga 2 janari i vitit 2015 deri me 5 shkurt te këtij...

Çapaliku sjell 20 vite ne nje roman

Rrugëton në një periudhë 20 vjeçare, duke na kthyer pas në kohë pikërisht në vitin 1967, atëherë kur Shqipëria u shpall shtet ateist dhe...

Feste me femijet e ushtarakeve V.Dejes

Edhe këtë prag Krishtlindjesh dhe Vitit të ri, ministria e mbrojtjes organizoi një festë të veçantë për fëmijët e ushtarakëve në batalionin e parë...

Myftinia vizite ne “Arome trendafili”

I shoqëruar nga një grup imamësh të qytetit të Shkodres, myftiu imam Muhamed Sytari ja kushtoi paradreken e së enjtes një vizite në kopshtin...

“10 urdhnimet” sukses ne “Migjeni”

Monodrama “10 urdhnimet”, e autorit Roberto Benini u ngjit mbrëmjen e së shtunës në skenën e teatrit “Migjeni” nën interpretimin e aktores Rita Gjeka....

Kisha Katolike lutje per viktimat ne Siri

Të mbledhur përpara katedrales sĕ “Shen Shtjefnit” Shkoder besimtarët e Krishterë drejtuan lutjet e tyre për viktimat e Alepos dhe vendet e tjera në...

Liber për viktimat e Burgut te Spaçit

16 te pushkatuarve ne Burgun e Spaçit gjate regjimit komunist, u është kushtuar libri “Plumba ne Ferr”, shkruar nga Bedri Blloshmi, ish i burgosur...

Muaji i Ditëlindjes se Profetit Muhamed

Pas faljes ne xhaminë “Ebu Bekr” eshte zhvilluar tribuna fetare e titulluar “ Mëshire e Dhuruar.....” Me ketë tribune, Myftinia e Shkodrës ka nisur...

Artikujt e fundit