Monday, July 6, 2020

Mbyllet festivali i kenges per femije

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike penguan zhvillimin e natës finale të festivalit kombëtar të fëmijëve në Shkoder. Reshjet intensive të shiut bënë që fëmijët të...

“Miss Shqipëria 2016” me dy fituese nga Shkodra

Përfaqësuan bukurinë shkodrane ne “Miss Shqipëria 2016” qe u zhvillua para pak ditësh ne qytetin e...

“Tingujt e artë” ne “P.Jakova”

“Tingujt e artë” kështu e pagëzuan koncertin e tyre nxënësit e apasionuar pas pianos, të cilët u përgatiten nga mësuesja e muzikës Dorina Saraçi....

Maturantet e 35 viteve me pare ne “28 Nëntori

U ritakuan serish ! 35 vite me pare ishin 105 maturante ne gjimnazin “28 Nëntori” Shkodër ! Sot jo...

Mbremje poetike kushtuar Zef Zorbes

Është ndoshta misioni më i vështirë të flasësh për një poet, i cili me vargjet e tij ka thënë shumë. E tillë është edhe...

Bashkepunim kulturor me Zvicren

Mjeshtri i madh Mark Gjoka vijon të japë një kontribut të çmueshem për zhvillimin e kultures dhe ruajtjen e tradites në teresi. Së fundmi...

Mjeshtri i madh Bujar Qamili shtron yftar

Në respekt dhe nderim të muajit të shenjtë të Ramazanit dhe mesazheve që ai përcjell për çdo besimtar mysliman, mjeshtri i madh i këngës...

“Sofra Tradicionale e Yftarit”

“Sofra Tradicionale e Yftarit” një traditë e shoqatës Istanbul gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit ka mirëpritur mbrëmjen e së hënës autoritetet e larta...

Ritakim pas 60 vitesh

Ka qene 60 vite me pare takimi i tyre i fundit si nxenes maturante te Shkolles Pedagogjike “Shejnaze Juka” ne Shkoder. Sot ata...

Mbyllet presidenca hollandeze ne KiE

Vargjet e interpretuara me mjeshtëri nga aktori Mirush Kabashi çelen mbremjen kulturore kushtuar përfundimit të presidencës hollandeze të këshillit të bashkimit Europian, organizuar në...

Artikujt e fundit