11 C
Shkodra
Saturday, November 25, 2017

The Telegraph: Shqipëria, destinacioni i ardhshëm turistik

Shqipëria është si pjesa që mungon në një pazëll përndryshe të kompletuar, pjesa e fundit e masës tokësore përgjatë Adriatikut që nuk është kthyer...

Turqia kërkesa për ekstradimin e 45 të arratisurve të FETO-s nga...

Në kuadër të procesit kryesor gjyqësor kundër organizatës terroriste FETO/PDY, Turqia ka përgatitur kërkesat për ekstradimin e 45 të akuzuarve për të cilët është...

Parashikimi i sinoptikaneve,reshje debore ne zonat malore

Sinoptikanët parashikojnë se sot dhe nesër do të ketë ulje temperaturash dhe reshje dëbore në disa zona të vendit. Meteoalb ka publikuar hartën me...

Burg për zjarrëvënie me qëllim përfitimi, por 4 shqiptarëve u buzëqesh...

Plani i disa shqiptarëve për të përffituar para nga sigurimet në Gjermani pas zjarrit në banesën e tyre, ka rezultuar i suksesshëm, madje për...

Shuma marramendëse, ja sa u shit ‘Ferrari ‘i Michael Schumacher në...

Makina tip Ferrari e pilotit gjerman Michael Schumacher, me të cilën fitoi garën e Çmimit të Madh të Monakosë në vitin 2001 është shitur...

“Tani veç Sirisë, kam edhe një atdhe tjetër, Shqipërinë!”

Mijëra refugjatë kërkojnë çdo ditë shansin për një jetë më të mirë në Europë. Por ka edhe nga ata që e gjejnë fatin edhe...

Maseratti i Nanos, Mercedesi i Ramës, sa kushtojnë veturat “e majta”

  Që Fatos Nano është adhurues i veturave të shtrenjta dhe luksoze, kjo dihet që prej kohës kur ai ishte kryeministër dhe e bëri shoferin...

Dasma e rëndësishme në Prishtinë, Meta e Kryemadhi foto me Haradinajn…

Familja e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe ajo e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj janë mbledhur sonte në një tavolinë të përbashkët. Çifti presidencial...

TROKET DIMRI I ASHPËR, RESHJE BORE NË VEND, JA ZONAT QË...

  Temperaturat janë ulur ndjeshëm në muajin nëntor dhe moti sa vjen e bëhet më i ashpër. Sipas meteoalb pas të hënës në vend do të...

Roberto Carlos në Shqipëri, e konfirmon ambasadori

Legjenda e futbollit brazilian, Roberto Carlos, shumë shpejt pritet të vijë në Shqipëri për një ndeshje bamirësie. Lajmin e ka konfirmuar ambasadori shqiptar në...
0FansLike
1,201SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit