Monday, July 16, 2018

107 vjet nga Kryengritja e Malesise se Madhe, flamuri Yne Kombetar nga...

6 prilli i vitit 1911 eshte nje date madhore ne historine e kombit shqiptar, pasi shenon ngritjen e flamurit tone kombëtar pas rreth 500...

Imzot Luçjan Avgustini, Prifti shqiptar që mrekulloi botën në Paris

Një ndër episodet që ka bërë krenar çdo shqiptar është ai i marshimit të paqes që u mbajt në Paris pas sulmeve terroriste, ku...

Punoj në kabinetin e Kryeministrit prej një muaji.. Studentja befason Ramën

  Kryeministri Edi Rama ka sfiduar nga Shkodra të rinjtë të vënë në provë mbështetjen e qeverisë me ide dhe nisma inovative. Gjatë takimit me studentë...

Shqiptari ndërron jetë gjatë fluturimit, avioni kthehet pas

Një shqiptar nga Maqedonia ka ndërruar jetë në avion teksa po udhëtonte nga Shkupi për në Bazel të Zvicrës. Shqiptari rreth 32 vjeç, identiteti...

Çfarë po ndodh me Liqenin e Shkodrës ? Specialisti jep alarmin

Liqeni i Shkodrës po shkon çdo ditë e më tepër drejt degradimit. Alarmi jepet nga specialisti në Shkodër Sulejman Vekshari. Ai tregon se liqenit...

Një lamtumirë e dhimbshme! Berisha humb njeriun e afërt…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë me miqtë e tij në fb lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të bashkëshortes së vëllait të tij...

Maseratti i Nanos, Mercedesi i Ramës, sa kushtojnë veturat “e majta”

  Që Fatos Nano është adhurues i veturave të shtrenjta dhe luksoze, kjo dihet që prej kohës kur ai ishte kryeministër dhe e bëri shoferin...

Franca ashpërson rregullat për azilantët, gjoba të majme dhe më shumë...

  Qeveria franceze e drejtuar nga Presidenti Emmanuel Macron ka paraqitur të mërkurën një projektligj për të zbatuar rregulla të ashpra të emigracionit, të cilin...

Shembull suksesi, kompania e një shqiptari mes 12 më të mirave...

Shyqyri Bajrakurtaj mund të konsiderohet pa frikë si një tjetër shembull suksesi mes shqiptarëve që jetojnë e punojnë jashtë Shqipërisë. Ai u zhvendos drejt...

“Të pamëshirshëm dhe brutalë”, Daily Mail: Si po i nxjerrin shqiptarët...

Media prestigjoze angleze Daily Mail i ka kushtuar një artikull bandave kriminale shqiptare në Britaninë e Madhe dhe hegjemonisë së tyre kohët e fundit...

Artikujt e fundit