Monday, February 26, 2018

‘Kasapi i Shqipërisë’, shkrimi në ‘Time’ i 1950. Si nisi plani...

“Ajo që po ndodhte me Mehmet Shehun u kuptua publikisht gjatë punimeve në kongresin e PPSH, nga 1 deri më 8 nëntor 1981”. Keshtu...

Tabaku: Ekonomia mbahet me investimet e qeverisë së PD, investimi i...

Në një deklaratë për mediat, nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku tha se Banka e Shqipërisë konfirmoi rënien e investimeve të huaja në...

Rreziku nga gripi i shpendeve ne Lezhe.

  Gripi i shpendve rrezikon te kthehet në Shqipëri. Megjithatë sipas specialistëve kjo semundje ende nuk është shfaqur në vendin tonë. Sipas tyre duhen marrë masa...

Media gjermane: “Orët luksoze të gjykatësve” shqiptarë

Gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” i kushton vëmendje dekriminalizimit të drejtësisë shqiptare dhe luftës së patundur të një diplomati amerikan. Nën artikullin me titull “Orët luksoze...

Denoncimi/ Këlliçi: Ja si u shpërblye Sota për besnikërinë ndaj Ramës...

Orest Sota, i cili u arrestua një ditë më parë nga policia e Elbasanit, të cilit ju gjetën 800 mijë euro në makinë si...

ZBULOHET DHOMA SEKRETE BRENDA PIRAMIDËS SË KEOPSIT

Pas më shumë se dy vite kërkime duke përdorur teknologjinë e fundit të skanimit me anë të rrezeve kozmike, shkencëtarët kanë arritur të konfirmojnë...

Leter te hapur kryeministrit per lumin e Valbones- “MOS MA PREK...

Çështja e ndërtimit të hirdocentralit në luginën e lumit Valbonës në alpet e Shqipërisë ka angazhuar të gjithë ambientalistët dhe shoqërinë civile. Një nga më...

Kapshticë, në 6 muaj rreth 4 mijë shqiptarë nuk u lejuan...

  Rreth 4 mijë shtetas shqiptarë nuk janë lejuar përgjatë 6 muajve të fundit të udhëtojnë drejt vendeve Shengen përmes pikës kufitare të Kapshticës. Burime pranë...

Erisa Xhixho jep lajmin e bukur gjatë spektaklit: Jam shtatzënë për...

Politikania Erisa Xhixho këtë vit, përveç gjithë impenjimeve si pjesë e LSI apo edhe impenjimeve në punë e familje, është pjesë e shoë-t “C`est...

Dasma e rëndësishme në Prishtinë, Meta e Kryemadhi foto me Haradinajn…

Familja e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe ajo e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj janë mbledhur sonte në një tavolinë të përbashkët. Çifti presidencial...

Artikujt e fundit