Wednesday, November 21, 2018

Liliana Hoxha zbulon lidhjen mes Nexhmijes e Ramizit: Ishin…

“Nexhmije Hoxha e Ramiz Alia kanë qenë të lidhur nga UDB-ja që në kohën e Zogut”. Kështu është shprehur Liliana Hoxha, bashkëshortja e Sokolit, djalit...

Shqipërimet e panjohura të Nolit, studiuesi i gjen te shqiptarët në...

Pesë botime të shqipëruara nga Fan Noli janë gjetur në Amerikë nga studiuesi i historisë Niko Kotherja. Botimet e 5 pjesëve të “Don Kishotit të...

Sa bonus do të marrin familjet kur fëmijët janë binjakë dhe...

Dje Kryeministri Edi Rama, njoftoi se do të rritet bonuesi për çfitet që sjellin në jetë fëmijën e parë, duke u shpërblyer me 400...

Audienca e Metës me Papa Françeskun, jehonë në mediat prestigjoze italiane

Vizita e Presidentit të Republikës, Ilir Meta në Vatikan, audienca e veçantë me Papa Françeskun dhe takimi me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Pietro...

Ylli Manjani thekson se ceshtja “Tahiri” eshte si gjyq politik…

I ashpër ka qenë reagimi i ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, ndërsa e cilëson çështjen “Tahiri” si gjyq politik.     Në një mesazh në faqen e...

“Vendi i vogël mysliman që shpëtoi gjyshërit tanë nga Holokausti”, Rama...

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një urim të veçantë “Mirëmëngjesi” këtë të hënë për ndjekësit e tij në rrjetin social “Facebook”. Ai ka zgjedhur...

ZBULOHET DHOMA SEKRETE BRENDA PIRAMIDËS SË KEOPSIT

Pas më shumë se dy vite kërkime duke përdorur teknologjinë e fundit të skanimit me anë të rrezeve kozmike, shkencëtarët kanë arritur të konfirmojnë...

Hetimi për “Habilajt” nisi një muaj pas shkarkimit të Saimir Tahirit

Zbardhet dosja e vëllezërve “Habilaj” e konsideruar si një nga dosjet më të bujshme të momentit, për nga informacionet që mbart dhe interesin që...

Studimi francez mbyll konspiracionet për vdekjen e Hitlerit, pse u sajua...

Një studim i rishikuar në një revistë akademike ka dëshmuar se Adolf Hitler vërtet ka vdekur dhe e vërteta ka qenë kështu që kur...

Sa herë është vrarë Luigj Gurakuqi?

Jo shumë kohë më parë, kur pata fatin të njihja Mirjam Kamsin, vajzën e Gjonit dhe motrën e Willit, shkrova për tri prej figurave...

Artikujt e fundit