Monday, July 16, 2018

12 fjalë shqipe që 90% e shqiptareve i shkruajnë gabim…

“Gjuha, në të vërtetë, është pasuria jonë më e madhe…” – ka thënë dikur Rexhep Qosja, dhe si e tillë, meriton vëmendje të vazhdueshme,...

Një lamtumirë e dhimbshme! Berisha humb njeriun e afërt…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë me miqtë e tij në fb lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të bashkëshortes së vëllait të tij...

Revista franceze promovon potencialet turistike të Shqipërisë, veçanërisht turizmin dentar

Shqipëria ka thithur një numër rekord turistësh në 10 mujorin e parë të vitit 2017. Vlerat turistike të Shqipërisë janë promovuar nga revista franceze,...

Pamje spektakolare te cilet zogjte formojne ne natyre

Ndonjëherë në natyrë ndodhin disa rastësi perfekte, që përshkruajnë në mënyrë të gjallë bukurinë dhe magjinë e botës rreth nesh. Një episod i tillë ndodhi...

Rrëfimi i mjekut: Çfarë ndodhi mes datës 9-11 prill 1985 në...

Mjeku i njohur, Sabit Brokaj, në vijim të intervistës dhënë në “Panorama” flet për goditjen e fundit që pësoi Enver Hoxha dhe ndihmën që...

Në 2017 Gjermania ka dhënë 3500 viza pune për shqiptarët

Gjermania vendi më i preferuar për rininë e Shqipërisë të diplomuar në mjekësi. Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë gjatë vitit 2017 viza pune...

Tomorri, mali enigmatik që priti mbi 160 mijë turistë vendas e...

Mali i Tomorrit bën pjesë në Parkun Kombëtar me të njëjtin emër. Për vitin 2017, në këtë park janë futur rreth 160 mijë turistë vendas...

3 foshnjet e para te vitit te ri 2018, Kuçi: Urojme...

Po behen gati te lene maternitetin, me foshnjen e pare te lindur ne Shkoder ne oren 00.50 minuta te date 1 janar te vitit...

Festimet, asnjë rast shqetësues ne urgjence !Kraja: Fatmiresisht, urgjenca si ne...

Pavaresisht festimeve te bujshme ne qender te qytetit te Shkodres  me fishekzjarre jashte kontrollit ne momentin e nderrimit te viteve, fatmirësisht asnjë demtim nuk...

Foto të rralla/ Pasazhe nga varrimi i rilindësit Naim Frashëri

Naim Frashëri është poeti më i madh i Rilindjes Kombëtare. Ai shkroi gjithë jetën e tij për kombin shqiptar, ndërsa frymën e fundit e...

Artikujt e fundit