Thursday, October 18, 2018

Një parashikim jo i mirë për Shqipërinë, në 20 vitet e...

Vendi ynë është një ndër territoret më të pasura me burime ujore në Evropë, por me sa duket do duhet të mos harrojmë se...

QEVERIA MERR NJË VENDIM TË RI PËR ADMINISTRATËN PUBLIKE, DITA E...

  Qeveria ka marrë një vendim për të gjithë punonjësit e administratës publike. Këtë të shtunë, pra më datë 23 dhjetor nuk do të jetë pushim,...

Harta/ Shqipëria do të vuajë në 2040 për ujë, parashikohet si...

Sot Shqipëria po përballet me pasojat e përmbytjeve, por brenda pak dekadash situata mund të ndryshojë krejtësisht. Sipas të dhënave të ofruara nga Instituti i...

Tabaku: Ekonomia mbahet me investimet e qeverisë së PD, investimi i...

Në një deklaratë për mediat, nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku tha se Banka e Shqipërisë konfirmoi rënien e investimeve të huaja në...

Babagjyshi i Vitit të Ri transferohet në Kinë, shqiptarët 3.6 mln...

  Tashmë Babagjyshi i Vitit të ri nuk ndodhet më në Polin e Veriut, por ka lëvizur në Kinë. Ose të paktën aty ndodhen pjesa...

Alpinisti shqiptar sakrifikon jetën e vet për të shpëtuar shokun e...

Një i ri shqiptar ka humbur jetën gjatë një një ngjitjeje në malin e Olimpit në Greqi. Ilia Dhimitri 26 vjeç, ishte me një shokun...

Erisa Xhixho jep lajmin e bukur gjatë spektaklit: Jam shtatzënë për...

Politikania Erisa Xhixho këtë vit, përveç gjithë impenjimeve si pjesë e LSI apo edhe impenjimeve në punë e familje, është pjesë e shoë-t “C`est...

Makinat në Shqipëri me moshë mesatare 20-vjeçare, sa dyfishi i Europës

Parku i automjeteve në Shqipëri ka një moshë rreth 20-vjeçare, nga 10.2 që është mosha mesatare në Bashkimin Europian. Si ndikon kjo në mjedis?...

Punoj në kabinetin e Kryeministrit prej një muaji.. Studentja befason Ramën

  Kryeministri Edi Rama ka sfiduar nga Shkodra të rinjtë të vënë në provë mbështetjen e qeverisë me ide dhe nisma inovative. Gjatë takimit me studentë...

Indeksi global i paqes dhe sigurisë për gratë, Shqipëria e fundit...

Shqipëria renditet e fundit në rajon sa i përket ofrimit të sigurisë, paqes, barazisë ekonomike, sociale e politike, sipas një raporti të fundit. E...

Artikujt e fundit