Sunday, July 22, 2018

Basha pohon se sot u vertetua se Rama eshte ne krah...

Pak pas shtyrjes së mbledhjes së Këshillit të Mandateve për çështjen ‘Tahiri’ ashpër ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike. Lulzim Basha. Nga selia e...

Ylli Manjani thekson se ceshtja “Tahiri” eshte si gjyq politik…

I ashpër ka qenë reagimi i ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, ndërsa e cilëson çështjen “Tahiri” si gjyq politik.     Në një mesazh në faqen e...

Prova dhe dokumente te forta qe e implikojne me pergjegjesi penale...

Gazetarja Klodiana Lala nga studio e emsionit ‘Opinion’ ka deklaruar se ka prova dhe dokumente shume te forta qe e implikojne me pergjegjesi penale...

Sa vite burg rrezikon Tahiri per akuzat ndaj tij

Prokuroria për Krime të Rënda e akuzoi ish-ministrin e Punëve të Brendshme, Saimir Tahirin për dy vepra të rënda penale, atë të “Trafikut të...

200 pasagjerët e avionit u tmerruan në qiell, piloti kishte një...

Një pilot është vënë nën hetim për një marifet të rrezikshëm mbi aeroport, çka bëri që pasagjerët në bord të ulërinin pasi mendonin se...

Trafikuan heroinë, pranga shqiptarit pas 3 vite arrati ne Itali

Tre vjet pas operacionit të zhvilluar në mars të vitit 2014, ku policia goditi një rafineri të madhe të heroinës në një vilë në...

KLSH: Mjedisi në gjendje të mjerë, rrezik për shëndetin dhe integrimin...

Kryetari i KLSH, Bujar Leskaj ka bërë të ditur rezultatin e auditimit 2-vjeçar në sektorin e mjedisit. Nga gjetjet rezulton se ka pamjaftueshmëri të veprimit...

Xhaçka:Stërvituni, përgatituni, që të na përfaqësoni sa më denjësisht. Për familjet,...

 Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka konfirmuar sot gjatë një dreke me Forcat Speciale në Zallherr vendimin se Forcat Speciale të FA do të...

Orari i punes dhe pushimet e drejtuesit Enver Hoxha

Sekretari i Partisë Komuniste ishte njëkohësisht drejtuesi kryesor i shtetit. Në rastin e Shqipërisë, udhëheqësi ishte Enver Hoxha, i cili qeverisi me dorë të hekurt...

Ja rezultati në komunat shqiptare,zgjedhjet lokale ne Maqedoni

Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, LSDM udhëheq në 49 komuna, VMRO-DPMNE në 10 komuna, BDI në 12 komuna, ASH në...

Artikujt e fundit