11 C
Shkodra
Saturday, November 25, 2017

Propozimi i Majkos: Ja si do të votojnë emigrantët

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko i ka dorëzuar Komisionit të Reformës Zgjedhore një dokument, që mund të shërbejë si manual për regjistrimin e emigrantëve...

Në gusht erdhi në Durrës me jahtin luksoz, pse u arrestua...

Arabia Saudite njoftoi arrestimin mbreme te investitorit të shquar miliarder Princit Alwaleed bin Talal, i cili vizitoi ne gusht edhe vendin tone, duke u...

Haradinaj optimist për vizat: Deri në fund të vitit presim lajme...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se deri në fund të vitit Kosova duhet të marrë lajme të mira për liberalizimin e vizave. Por...

Lorenci, Voltana dhe By Pass-i, 7 vite telenovele!

Projekti me vlere 55 milione euro i cili filloi ne vitin 2010 dhe parashikonte ndertime komplekse inxhinjerike per nje rruge qe kalon ne nje...

Leter te hapur kryeministrit per lumin e Valbones- “MOS MA PREK...

Çështja e ndërtimit të hirdocentralit në luginën e lumit Valbonës në alpet e Shqipërisë ka angazhuar të gjithë ambientalistët dhe shoqërinë civile. Një nga më...

Kush janë 3 kandidatët për pozicionin e Drejtorit të Autoritetit të...

  Pas shpalljes së pozicionit vakant të drejtorit ekzekutiv të Autoritetit të Aviacionit Civil dy javë më parë, pranë Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë kanë...

Zbardhen te tjera pergjime nga dosja Habilaj

Të tjera përgjime interesante janë zbardhur nga dosja me mbi 400 faqe e autoriteteve italiane për çështjen Habilaj, ku është përfshirë dhe emri i...

Denoncimi/ Këlliçi: Ja si u shpërblye Sota për besnikërinë ndaj Ramës...

Orest Sota, i cili u arrestua një ditë më parë nga policia e Elbasanit, të cilit ju gjetën 800 mijë euro në makinë si...

Lionel Messi baba për herë të tretë, zbulohet gjinia e fëmijës

 Lionel Messi së shpëjti do të bëhet baba për herë të tretë. Lajmin e gëzueshëm e dhe vetë bashkëshorjta e tij më anë të...

Haradinaj flet për 50 zëvendësministrat: Është një proces në vazhdim

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, konfirmoi atë që është bërë objekt debati e shakaje në opinion ditëve të fundit për mbipopullimin e kabinetit qeveritar...
0FansLike
1,201SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit