Wednesday, November 21, 2018

Jo vetëm të dhënë pas pijes, lezhjanët thyejnë një tjetër rekord

Event mjaft i rëndësishëm në shoqërinë e një vendi janë martesat. Nuk është aspak sekret që martesat në ditët e sotme janë shumë më...

Goditja e lojërave të fatit, kush janë kompanitë që kanë sot...

Biznesi i lojërave të fatit pritet të marrë një goditje pas vendimit të qeverisë që do t’i largojë kazinotë dhe pikat e basteve nga...

Një vit pa Dritan Priftin, mesazhet prekëse të fëmijëve të tij

Një vit nga vdekja e ish ministrit Dritan Prifti, vajza dhe djali i tij përkujtojnë babain e tyre me mesazhet prekëse në rrjetet sociale. “Çdo...

Ambasada e SHBA publikon foton e vjetër: Burrat shqiptarë për gjueti...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar një foto të vjetër të një grupi burrash shqiptarë. Në sqarimin e fotos tregohet që data e shkrepjes mbetet...

IOM: Shqipëria, një nga rrugët kryesore të hyrjes së refugjatëve në...

Ndërsa rruga e rrezikshme dhe vdekjeprurëse e migrimit të detit Mesdhe njihet tashmë, shifra të reja nga Organizata Ndërkombëtare për Migracionin (IOM) tregojnë se...

“Qejflinj” pas veshjeve, qyteti që shpenzon më shumë

Edhe pse ndër më të varfërit e Europës, shqiptarët janë shquar ndër vite si sqimatarë pas veshjeve dhe këpucëve. Për këtë mjafton të shikojmë...

Ja ku dallojnë njerëzit nga kuajt kur shohin ngjyrat

Gardhet dhe pengesat nëpër garat britanike po vendosin për një ndryshim të madh pasi u zbulua se kuajt i shohin pengesat ndryshe nga njerëzit. Aktualisht,...

Liqeni i Ohrit në UNESCO, në qershor 2019

Pjesa shqiptare e liqenit të Ohrit është propozuar për t’u përfshirë në Listën e Trashëgimisë Mikse Natyrore dhe Kulturore Botërore të UNESCO-s, ku bëjnë...

‘Gomorra karkaleca, qofte Al Kapone’: I burgosuri shqiptar në Gjermani boton...

Me ndihmën e menaxherit të zonës së shërbimit Albert Murrweiss, dy të burgosur në burgun Heilbronn kanë përpiluar një libër kuzhine "Bad Boys" me...

10 tetorin e 1947-ës, tre deputetë u dënuan me varje dhe...

Sot data shënon 10 tetor. Më poshtë do ju njohim me ngjarjet kryesore, cilat figura publike kanë lindur dhe kanë vdekur në këtë datë. 10 tetori është...

Artikujt e fundit