Sunday, February 24, 2019

Media franceze për Shqipërinë: Një narko-shtet në zemër të Europës?

Një raportim në radion prestigjioze të Francës, Radio France Internationale, nga gazetari Jean-Arnault Derens e përshkruan Shqipipërinë si një “narko-shtet në zemër të Europës”. “Ndërkohë...

Kosova vendos tarifa për miellin serb që të mbrojë prodhuesin vendas....

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë në Kosovë ditë më parë ka vendosur që mielli që importohet nga Serbia në Kosovë, të paguajë 0.04 cent...

Shqiptarët i bëjnë lekët ilaçe, niveli më i lartë në Europë

  Kujdesi për shëndetin zë një peshë të ngjashme në buxhetin e familjeve shqiptare me atë të familjeve në vendet e BE-së, por struktura e...

Sajmir Tahiri ka shmangur çdo komunikim mediatik,heshtje misterioze…

Më 1 tetor 2018, policia e Elbasanit ndaloi një automjet ku u gjendën mbi 860 mijë euro, por edhe dy patentat e mjeteve lundruese...

Moti me reshje shiu, sipas meteorologeve rrezikojme permbytje

Orët e vona të pasdites dhe dita e nesërme sjellin reshje shiu, që sipas meteorologëve rrezikojnë të sjellin edhe përmbytje. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë,...

2017, viti më i nxehtë që kemi parë

Viti 2017 është një nga vitet më të ngrohta, sipas shifrave të përkohshme nga Organizata Botërore Meteorologjike. WMO thotë se ka gjasa të ketë qënë...

Pasaporta për qytetarët e Kosovës? Ja si përgjigjet Gramoz Ruçi

  Kërkesën e Presidentit Thaçi që kosovarët të pajisen me pasaporta shqiptare për të qenë të lirë të lëvizin në vendet shengen, kryetari i Kuvendit...

“Të pamëshirshëm dhe brutalë”, Daily Mail: Si po i nxjerrin shqiptarët...

Media prestigjoze angleze Daily Mail i ka kushtuar një artikull bandave kriminale shqiptare në Britaninë e Madhe dhe hegjemonisë së tyre kohët e fundit...

Çfarë po ndodh me Liqenin e Shkodrës ? Specialisti jep alarmin

Liqeni i Shkodrës po shkon çdo ditë e më tepër drejt degradimit. Alarmi jepet nga specialisti në Shkodër Sulejman Vekshari. Ai tregon se liqenit...

Orest Sota pre e pergjimeve,kapja e tij nuk ka qene nje...

Provat e fundit që po dalin orë pas ore tregojnë se rënia në kurth e 25-vjeçarit Orest Sota nuk ka qenë thjeshtë një rastësi. Lidhjet...

Artikujt e fundit