Saturday, August 24, 2019

Në 2017 Gjermania ka dhënë 3500 viza pune për shqiptarët

Gjermania vendi më i preferuar për rininë e Shqipërisë të diplomuar në mjekësi. Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë gjatë vitit 2017 viza pune...

Tomorri, mali enigmatik që priti mbi 160 mijë turistë vendas e...

Mali i Tomorrit bën pjesë në Parkun Kombëtar me të njëjtin emër. Për vitin 2017, në këtë park janë futur rreth 160 mijë turistë vendas...

3 foshnjet e para te vitit te ri 2018, Kuçi: Urojme...

Po behen gati te lene maternitetin, me foshnjen e pare te lindur ne Shkoder ne oren 00.50 minuta te date 1 janar te vitit...

Festimet, asnjë rast shqetësues ne urgjence !Kraja: Fatmiresisht, urgjenca si ne...

Pavaresisht festimeve te bujshme ne qender te qytetit te Shkodres  me fishekzjarre jashte kontrollit ne momentin e nderrimit te viteve, fatmirësisht asnjë demtim nuk...

Foto të rralla/ Pasazhe nga varrimi i rilindësit Naim Frashëri

Naim Frashëri është poeti më i madh i Rilindjes Kombëtare. Ai shkroi gjithë jetën e tij për kombin shqiptar, ndërsa frymën e fundit e...

Ndërrimi i viteve/ Shqiptarët do të bëjnë “Gëzuar” në lokale dhe...

Edhe pak orë na ndan nga ndërrimi i viteve dhe shumëkush e ka zgjedhur se ku do e kalojë atë. Disa do të argëtohen,...

Janullatos: Pasardhësi im do të jetë shqiptar

Kreu i kishës ortodokse autoqefale të Shqipërisë, Janullatos, ka deklaruar se pasardhësi i tij do të jetë shqiptar. Në një intervistë për gazetarin e njohur...

Revista suedeze “Vagabond”: Shqipëria, vendi më i mirë i vitit 2018

Vagabond është revista më e madhe e Suedisë për udhëtime dhe ka listuar 35 destinacione në gjashtë kategori: vendet më të mira, qytetet më...

Një parashikim jo i mirë për Shqipërinë, në 20 vitet e...

Vendi ynë është një ndër territoret më të pasura me burime ujore në Evropë, por me sa duket do duhet të mos harrojmë se...

QEVERIA MERR NJË VENDIM TË RI PËR ADMINISTRATËN PUBLIKE, DITA E...

  Qeveria ka marrë një vendim për të gjithë punonjësit e administratës publike. Këtë të shtunë, pra më datë 23 dhjetor nuk do të jetë pushim,...

Artikujt e fundit