Sunday, January 19, 2020

Indeksi i BB/ “Shqipëria në listën e vendeve që nuk kontrollojnë...

  Media ekonomike italiane ‘IlSole 24Ore’ ka përpunuar të dhënat e fundit të Bankës Botërore për indeksin e qeverisjes, duke u përqendruar në treguesin e...

Energji nga dielli dhe era, si do ndahet dhënia e kapacitetit...

Shqipëria ka vendosur në objektiv të saj rritjen e prodhimit të energjisë nga burimet e rinovueshme. Në përputhje me Planin Kombëtar të Veprimit për...

Propozimi i Trump per lotarine amerikane/Gazetarja sqaron aplikuesit

Propozimi i presidentit amerikan Donald Trump për lotarinë amerikane është pjesë e gjithë paketës së reformës për emigracionit të propozuar nga ai dhe që...

ZBULOHET DHOMA SEKRETE BRENDA PIRAMIDËS SË KEOPSIT

Pas më shumë se dy vite kërkime duke përdorur teknologjinë e fundit të skanimit me anë të rrezeve kozmike, shkencëtarët kanë arritur të konfirmojnë...

Zbardhet deshmia e Nezar Seitit,ja cfare u tha ne gjykate

Mediat arrin të zbardhin dëshminë e Nezar Seitit, një prej 8 personave të dyshuar si pjesëtar i grupit kriminal “Habilaj”. Përpara oficerëve gjyqësore, 40-vjeçari...

Falsifikonte etiketat e vajit në gjuhën greke, pranga kontrabandistit

KORCE- Një 48-vjeçar nga Korça është arrestuar ditën e sotme pasi prodhonte dhe ambalazhonte mallra kontrabandë. Ndalimi i tij u bë në kuadër të...

Kengetari shkodran,Sidrit Bejleri percjell nje mesazh te forte per jeten sociale...

Këngëtari shkodran Sidrit Bejleri ka reaguar me një status në Facebook duke dhënë një mesazh të fortë për jetën sociale në Shqipëri apo edhe...

Shqipëri-Maqedoni, dy qeveritë do mblidhen në 2 dhjetor

Qeveria e Maqedonisë vendosi që të mbajë mbledhje të përbashkët me Qeverinë shqiptare dhe atë bullgare. Mbledhja e përbashkët me Qeverinë e Bullgarisë do ta...

Ngjela: Filloi dje, 400 ekspertë të FBI në Tiranë për krimin...

Ajo që pritej filloi; FBI filloi dje dhe vazhdon edhe sot e më tej hetimin në Shqipëri për vetingun dhe për krimin në të...

Kush eshte prefekti i ri i Shkodres!

Koloneli Çesk Millja prej vitesh ka sherbyer ne forcat e armatosura, si nje prej oficereve aktiv e me pas kolonel. Ne vitin 2012 ai...

Artikujt e fundit