Friday, July 3, 2020

Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi intensifikojnë bashkëpunimin në fushën e...

  Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, priti në Prishtinë, në takime të ndara atasheun e mbrojtjes së Shqipërisë, kolonel Ahmet Leka,...

Ceshtja “Tahiri”,Kushtetuta perplaset me rregulloren e kuvendit,votimi i hapur apo i...

E ndërsa nesër pritet votimi për arrestimin ose jo të Saimir Tahirit, mënyra e votimit ende është e paqartë. Kushtetuta përplaset me rregulloren e...

Tahiri i përgjigjet Berishës për çmimin e syzeve

Në konferencën e sotme për shtyp, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dhënë një përgjigje për vlerën e syzeve të tij, pas akuzave të...

Ja arsyeja e vizites se ministrit Xhafaj ne Itali…

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ndodhet në Trieste, ku ka marrë pjesë në konferencën e ministrave të Brendshëm të rajonit, në kuadër të projektit...

INSTAT – Për 9 muaj në Shqipëri kanë hyrë 4.2 milionë...

Instituti i Statistikave ka publikuar lëvizjet e shtetasve shqiptare dhe të huaj në Shqipëri, për muajin shtator. Sipas INSTAT, numri i shtetasve shqiptarë dhe të...

Greqia: Shqipëria pikë e heroinës, prodhuesi më i madh i kanabisit...

Pozita gjeografike e Greqisë në pikën ku takohen tre kontinente dhe një portë midis Lindjes dhe Perëndimit, e bën atë një rrugë kryesore për...

Moti për datën 24 tetor

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë pjesën më të madhe të territorit të cilat gjenerojnë shira të përkohshëm në ekstremin Jugor ndërsa reshje të...

Tifozet braktisin stadiumin/Konfliktohen me policine

Partizani ka arritur të marrë një fitore me mjaft vlera në Shkodër përballë Vllaznisë me trajnerin e ri, Ernest Gjoka. Pjesa e parë e lojës...

Nën det për 76 vjet, zbulohet piroskafi “Albano”

 Pas 76 vjetësh, këto ditë të ngrohta tetori,  ekipi i kërkimeve arkeologjike nënujore, i Institutit të Arkeologjisë nën drejtimin e arkeologut nënujor Adrian Anastasi,...

Harta globale, sa është jetëgjatësia e shqiptarëve

Sipas një hartë të re, jetëgjatësia e shqiptarëve ndodhet në fashën e 77.28-77.13 vjeç, e shënuar me ngjyrën e gjelbër, me një rënie të...

Artikujt e fundit