Friday, September 17, 2021

Basha merr fjalën në Kuvend: Rama ekzekutoi demokracinë, s’duhet të ishte...

  Basha nga foltorja e Kuvendit ështe shprehur: “Demokracia shqiptare nuk është krizë, ajo ka vdekur. Ka vdekur në shtyllat e saj kryesore. Në themelin e...

Berisha e quan Bashën ish-kryetar të PD: S’është lider, shkelmoi të...

  Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka nisur këtë të enjte turin e tij në atë që ai e quan, rikthimin e dinjitetit dhe statutit...

Sali Berisha nis turin e takimeve: Sot një ditë fatkeqësie, në...

  Lideri historik Sali Berisha, pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD-së me vendim personal të Lulzim Bashës, nga sot nis turin e takimeve me...

VIDEO/ Berisha nis sot ”Foltoren” me demokratët, salla shpërthen në thirrje...

  Janë qindra e mijëra demokratë që i janë bashkuar sot thirrjes së ish-kryeministrit Sali Berisha për të bashkëbiseduar në lidhje me situatën në PD. Ata...

Ndërpritet seanca plenare/ Basha nuk pranoi të flasë pa praninë e...

  Ka rinisur dhe është ndërprerë pas rreth 17 minutash debat seanca parlamentare maratonë. Shkak është bërë mungesa e kryeministrit Edi Rama. PD ka kërkuar menjëherë...

“Bashkitë që s’pastrojnë, asnjë grant!”, Rama: 1 qershori, ‘dita e çlirimit’...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një sërë iniciativash që do të ndërmarrë qeveria e re në këtë mandat 4-vjeçar. Ai tha se duke nisur nga...

Shqipëria me vdekshmërinë më të lartë nga COVID-19 në 2020, Shehu:...

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu ka komentuar raportin e KE që nxjerr Shqipërinë me vdekshmërinë më të lartë nga COVID-19 në 2020. Shehu thotë se...

Pjerin Ndreu konfirmohet nga Gjykata si kryetar i shoqatës së Bashkive...

Kryebashkiaku lezhjan Pjerin Ndreu konfirmohet nga Gjykata si kryetar i shoqatës së Bashkive të Shqipërisë. Në vendimin e dhënë nga Gjykata thuhet se është pranuar...

Bujar Nishani në krah të Berishës, konfirmon pjesëmarrjen në tubimin e...

Ish-Presidenti Bujar Nishani do t’i bashkohet tubimit të ish-kryeministrit Sali Berisha, që do të zhvillohet pasditen e sotme, në orën 18:00, në Tiranë. Përmes një...

Rama përsërit ‘dorën e shtrirë’ për PD në Kuvend: Të jemi...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka shtrirë dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike në Kuvend. Rama tha se mazhoranca do e ketë vijë mendimi lëshimin...

Artikujt e fundit