Wednesday, March 21, 2018

FMN: Shqipëria me rritje ekonomike, reagon LSI: Detyrimet e prapambetura duhet...

  Në fund të vizitës dy javore të misionit të FMN në Shqipëri, është publikuar edhe raporti ku shkruhej se vendi ynë ka pësuar rritjen...

Dita ndërkombëtare e lumturisë, deputetja e LSI: Shqiptarët përsëri në fund...

Deputetja e LSI, Nora Malaj 20 marsi ndër të tjera shënon edhe Ditën Ndërkombëtare të Lumturisë, por vetëm pak ditë më parë në një raport...

Pjerin Ndreu: Nëse PS më kandidon për kryebashkiak në Lezhë, do...

  Deputeti i PD, Pjerin Ndreu ka deklaruar se nëse PS e kandidon për kryebashkiak në Lezhë, do ta konsideronte. Madje doli dhe emri juaj si...

Situata në Shkodër, Petrit Vasili: Të shpallet urgjent gjendja e emergjencës

  Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për gjendjen e rënduar në Shkodër gjatë orëve të fundit, ku argjinaturat rrezikojnë të...

Basha: Dyfishohen përmbytjet në Shkodër, Rama injoron gjendjen e emergjencës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se gjendja në rajonin e Shkodrës po përkeqësohet vazhdimisht dhe qindra familje janë të izoluara nga uji....

Dorëhiqet nga Këshilli Bashkiak i Fushë-Arrëzit kreu i PD në Pukë

Dorëhiqet nga Këshilli Bashkiak i Fushë Arrëzit kreu i Partisë Demokratike të Pukës, Prel Gjoni. Gjoni në zgjedhjet e pushtetit vendor ishte kryesues i...

Basha: Mbi 20 mijë familje të përjashtuara nga ndihma ekonomike, vende...

Nëpërmjet një postimi video në facebook, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, bëri publik shifrat që sipas tij tregojnë se në vend ka varfëri...

Kryetari i Parlamentit Evropian:Fenomeni i trafikut të drogës duke “shkulur nga...

Kryetari i Parlamentit Evropian, Antonio Tajani thotë se siguria e Shqipërisë është siguria e Evropës. Gjatë fjalës së mbajtur në takimin e "Miqve të Shqipërisë"...

Vasili: Qeveria kundër FMN, nuk i ndal koncesionet

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili akuzon qeverinë se ka dalë kundër FMN. Sipas Vasilit edhe pse FMN kërkon ndalimin e koncesioneve,...

Ministrja e Drejtësisë ftese Shoqërisë Civile në luftën kundër korrupsionit

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj i ka drejtuar një ftesë të drejtëpërdrejtë Shoqërisë Civile dhe në mënyrë të veçantë publikut që të bashkëpunojnë me...

Artikujt e fundit