Friday, January 17, 2020

Ja kur do të mbërrijë në Tiranë ambasadorja e SHBA në...

  TIRANË Ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim do të mbërrijë në Tiranë më 30 janar në orën 5:30 të pasdites së asaj...

Përgjimet detyrojnë kryeministrin ukrainas të dorëhiqet

  Audiopërgjimet detyruan të premten, 17 janar, kryeministrin e Ukrainës, Oleksi Honçaruk, të paraqitë dorëheqjen pas vetëm katër muajve në pushtet. Shkak u bë incizimi i...

Vasili: Rama tradhtar dhe Haradinaj patriot! Shqiptarët e kanë dhënë vendimin...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar sërish lidhur me padinë që kryeministrit Edi Rama ka ngritur kundër homologut të tij...

Merkel: Do të bisedojmë në Këshillin e BE-së edhe për çeljen...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, shprehu mbështetjen e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pas një takimi me homologun kroat,...

Nga ndryshimi i sistemit tek financimi i partive, publikohet qëndrimi i...

Nga rekomandimet e OSBE/ODIHR-it, tek ndryshimi i sistemit zgjedhor, financimi i partive, ndarja e politikës nga krimi deri tek transparenca e diskutimeve dhe gjithëpërfshirja....

Basha pas takimit me komisionerin për zgjerim: Zgjidhja e krizës përmes...

Kreu i PD, Lulzim Basha tha pas takimit me komisionerin për zgjerim në BE se zgjidhja e krizës politike në Shqipëri vjen përmes zgjedhjeve...

Kryemadhi: Padi luftëtarit të UÇK-së në ditën e masakrës së Reçakut,...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka komentuar padinë e kryeministrit Edi Rama ndaj homologut të tij në Kosovë, Ramush Haradinaj. Për Kryemadhin...

Kryemadhi: S’kemi pse presim 15 marsin, reforma zgjedhore të bëhet sa...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi nxit miratimin e reformës zgjedhore edhe para 15 marsit. “S’kemi pse presim 15 marsin nëse është vullneti politik. Opozita është...

Masakra e Reçakut/Meta me Ambasadorin Walker: Bëri denoncimin historik: Krim kundër...

Presidenti i Republikës Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Kosovë, është takuar me ambasadorin William Walker, për të cilin thotë se shqiptarët kudo...

Vasili: Tradhti, ndërsa përkujtohet Reçaku Rama padit Haradinajn!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili e ka cilësuar si tradhti padinë e Edi Ramës ndaj kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një mesazh në...

Artikujt e fundit