Thursday, December 12, 2019

Propozimi – Një ditë për viktimat e diktaturës, Shqipëria do t’i...

Edhe Shqipëria pritet ti bashkohet ditës përkujtimore të shpallur nga Parlamenti Europian në kujtim të  viktimave të  regjimeve,naziste, komuniste apo fashiste. Kryetarja e Autoriteti...

Indeksi – Zgjidhja: Shqipëria, superlavatriçja e parave të pista të Rilindjes.

Partia ZGJIDHJA e drejtuar nga Koço Kokëdhima, e cilësoi Shqipërinë, superlavatriçe të parave të pista të Rilindjes, duke iu referuar renditjes në Indeksin Kundër...

Privatizim dhe gjyqe, Voltana Ademi “zbërthen” telashet e ekipit të Vllaznisë

Kryebashkiakja e Shkodrës dhe njëkohësisht presidentja e klubit të Vllaznisë, Voltana Ademi, në një prononcim për “Panorama Sport”, ka vendosur t’u përgjigjet disa prej...

“RAMA 2”, EMRAT QË IKIN DHE ATA QË VIJNË, SI NDRYSHOJNË...

  Burime nga selia e Kryeministrisë tregojnë se është përfunduar struktura e qeverisë së re, e cila mesa duket do të ketë disa bashkime të...

Rikthimi i vizave për shqiptarët, Berisha: Ja pse e kërkon Holanda,...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me raportin e qeverisë holandeze për rikthimin e vizave për shqiptarëve. Me anë të një mesazhi në faqen e...

Rikthimi i vizave, rregulli i BE: Holanda nuk vendos e vetme.

Lajmi i publikuar në mediat holandeze për rikthimin e sistemit të vizave për Shqipërinë, ka ngjallur mjaft debat dhe diskutim. Një ditë më parë drejtoresha e emigracionit në...

Ndarja nga jeta e Bajram Rexhepit, presidenti Meta mesazh ngushëllimi.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes, të dashurve e miqve të ish-Kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi për këtë...

“Rikthimi i vizave”, Bushati: Gjinkallat e 25 qershorit po i kalojnë...

   Ministri i Punëve të Jashtëme, Ditmir Bushati ka reaguar në ‘Facebook’ pas propozimit të Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për Shqipërinë, pasi...

“Rikthimi i vizave për shqiptarët”, Nishani: Alarm për të gjithë! Të...

 Përmes një statusi të gjatë në rrjetin social “Facebook” ish presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka komentuar propozimin e Holandës për rikthimin e vizave...

Reagon Topalli për rikthimin e vizave: Kur e paralajmërova të ‘fortin...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike ka reaguar në lidhje me kërkesën e Holandës për rikthimin e vizave për shqiptarët. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Topalli...

Artikujt e fundit