Saturday, February 29, 2020

Tritan Shehu paralajmeron protesta te medha kunder qeverise Rama

Deputeti demokrat Tritan Shehu, ka paralajmëruar sot, se opozita po përgatitet për protesta të mëdha kundër qeverisë Rama. I ftuar në Report Tv, Shehu theksoi...

Replika te forta ne kuvend,Basha dhe Paloka sulmojne Ramen

Replika të forta sot nga Kuvendi i Shqipërisë mes Bashës dhe Ramës për çështjen “Tahiri”. Basha i tha Ramës se ky i fundit është gati...

Balla thirrje Berishes: Hiq dore nga sulmet e ulta ndaj atyre...

Kryetari i Grupit Parlamentarë të Partisë Socialiste, Taulant Balla në seancën e sotme parlamentare ka replikuar me ish-kryeministrin Sali Berisha në lidhje me akuzat...

Bulqizë – Kryemadhi: LSI jo në opozitë me qeverinë për statusin...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi tha se partia e drejtuar prej saj nuk është në opozitë në lidhje me statusin e...

Seanca – Sherri për Himarën rikthen debatin për paktin detar në...

Çështja e Himarës, përplasi ashpër në akuza dhe debate kryeministrin Edi Rama me opozitën. Teksa e ka  konsideruar çështjen kombëtare dhe letrën e opozitës...

Vasili: Rama, e keqja më e madhe e këtij vend, përse...

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se kryeministri Rama është e keqja më e madhe e këtij vendi. Në një status...

Kuvend – Peleshi: Produktet bujqësore shqiptare shiten në BE me çmim...

Produktet bujqësore “Made in Albania” tregtohen në vendet e BE me çmime shumë më të lira se konkurrentët. Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi në interpelancën...

Rama lëshon gojën në Kuvend, flet për “qirje” e “palikari”, reagon...

Në replikat me kreun e Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dulen në parlament, njëherësh dhe ish-kryeministrin Sali Berisha, kryeministri Rama Edi...

“Strukturë fallike”, ja me çfarë e krahasoi Berisha-Ramën në Kuvend

Gjatë debateve në Kuvend ditën e sotme, ish-kryeministri Sali Berisha e ka krahasuar kreun aktual të qeverisë Edi Ramën me një “strukture fallike”. “Je një...

Rama kërkoi llogari për Himarën, Berisha i nxjerr një video në...

Berisha në Kuvend: Dua t’i tregoj Noriegës se përsa i përket patetizmit tënd dhe problemit me Greqinë ftoj shqiptarët të dëgjojnë këtë zotëri, ky...

Artikujt e fundit