Tuesday, November 19, 2019

1 prilli i koalicionit PS – LSI

Ne 1 prill te 2013 Edi Rama dhe Ilir Meta nga Shkodra i dhane jete koalicionit parazgjedhor qe do te sillte fitoren e se...

Luan Rama:Zgjedhje pa opoziten nuk ka

Në praninë e qindra anëtarëve e simpatizantëve të lëvizjes socialiste për Integrim, u zhvillua takimi i radhës elektoral, këtë herë në bashkinë Vau Dejës....

Lsi takime ne Puke dhe Fushe Arrez

Një pritje të veçantë i kanë rezervuar anëtarët dhe simpatizantët e lëvizjes socialiste për Integrim Pukë, deputetit Agron Çela i shoqeruar nga koordinatori për...

Lsi takime ne Puke dhe Fushe Arrez.

Një pritje të veçantë i kanë rezervuar anëtarët dhe simpatizantët e lëvizjes socialiste për Integrim Pukë, deputetit Agron Çela i shoqeruar nga koordinatori për...

LSI merr nje tjeter mandat ne Lezhe

Në prag të zgjedhjeve të 18 qershorit, lëvizja socialiste për Integrim ka rritur radhët e saj duke shkuar në 19 deputete. Komisioni Qendror i...

Lsi,inaguron zyren elektorale ne M.Madhe.

Rezultati i zgjedhjeve të 2015-es ku LSi doli forcë e parë, jo vetëm duhet ruajtur por forcuar me tej në zgjedhjet e 18 qershorit...

“Koalicionin e përcaktoi vota e shqiptareve”

Levizja Socialiste për Integrim, eshte e njohur për korrektesine e saj ne marrëveshjen e koalicionit qeverises, ndaj nuk kane asnjë baze paragjykimet qe shfaqen...

LSI inauguron zyren elektorale te rajonit 2

Rajoni numer 2 ka qënë ndalesa e radhës që lëvizja socialiste për Integrim bëri në inaugurimin e zyrave elektorale. Pritja e rezervuar për deputetin...

Meta: Jemi ne pluralizem

Hyrja në zgjedhjet e 18 qershorit pa partinë demokratike, është një prej ndarjeve që kanë dy aleatët në qeverisjen e vendit Ilir Meta dhe...

Kokedhima: Rama do te terhiqet.

  Ish deputeti i PS parashikon shtyrje te zgjedhjeve ne vjeshte Përkundër vendosmërisë së pëcjellë nga kryeministri Edi Rama për mbajtjen e zgjedhjeve në 18 qershor,...

Artikujt e fundit