Wednesday, June 20, 2018

Basha uron Sulltan Novruzin: Thirrje shqiptareve per nje zgjim te dyte

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga kryegjyshata Botërore e Bektashinjve uroi besimtarët për festën e Sulltan Novruzit. Teksa uroi besimtarët bektashinj për festën, lideri...

Publikohet fjalimi i Azem Hajdarit nga 22 Marsi 1995

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari, vajza e pishtarit të demokracisë, Azem Hajdari publikon sot një fjalim të atit të saj që i përket 22...

Ministri Xhafa takime ne SHBA me DASH,FBI,DEA…Vleresime ne fushen e drejtesise

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj shkruan në tëitter pas disa takimeve të rëndësishme që po zhvillon në SHBA. Xhafaj ka takuar zyrtarë të DASH, FBI...

Kryemadhi uron festen dhe flet per largimet nga rradhet e LSI

Reagon për herë të parë Monika Kryemadhi pas largimeve masive të këshilltarëve të LSI, thuajse në çdo këshill bashkiak. Ndërsa uroi festën e besimtarëve bektashinj,...

22 marsi, statusi i Topallit: Demokracia në rrezik…

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli përmes një statusi në faqen e saj të ‘Facebook’-ut ka uruar 22 marsin, ditën e parë të demokracisë. Teksa ka...

22 marsi, Berisha: Me guxim, të flakim në koshin e plehrave...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar 22 marsin, ditën e parë të demokracisë kur shqiptarët sipas tij, njerëzit më të shtypur hapën rrugën e ndërtimit...

Përmbytjet në Shkodër, Vasili: E turpshme që Rama nuk ka shkelur...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar sërish kryeministrin Edi Rama, këtë herë për situatën e krijuar në Shkodër nga përmbytjet....

26 vjet nga fitorja e PD, Harxhi: Të largohet Basha, Berisha...

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Edith Harxhi kërkon që të largohet Lulzim Basha dhe Sali Berisha të rikthehet në drejtim e Partisë Demokratike. Anëtarja...

26 vjet nga “Dita e parë e lirisë”! Basha: Njerëz të...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka kujtuar zgjedhjet e para pluraliste të 22 marsit 1992. Përmes një statusi në “Facebook”, Basha e quan këtë...

Gjykata rrëzon ministren Gjonaj, rikthen në punë 5 punonjësit e LSI…

  Pesë ish-punonjësit e Ministrisë së Drejtësisë të shkarkuar me urdhër të ministres Gjonaj, kanë fituar betejën në Gjykatën Administrative. Sipas informacioneve, gjykata ka vendosur të...

Artikujt e fundit