Saturday, July 4, 2020

Vasili: Rama do te mbahet mend si kryeminister i…

I ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, të moderuar nga Alen Xhelili, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se Rama...

Reforma zgjedhore merr vendimin e pare,ja cila eshte ajo

Më shumë se dy orë mbledhje për herë të parë pas konstituimit, komisioni i reformës zgjedhore mori vendimin e parë për të caktuar 8...

Berisha akuza ndaj Rames dhe Veliaj: Jeni arkitekte te permbytjes se…

Ish-Kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale akuzon Kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erjon Veliaj si arkitektët e përmbytjes së autostradës Tiranë-Durrës....

Përmbytjet, LSI thirrje Ramës: Shpall gjendjen e jashtëzakonshme, koha nuk pret

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një mesazh në faqen e tij të “Facebook”-ut i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama...

RAMA TËRHIQET NGA SHKARKIMI I ZGURIT: KREU I KQZ ËSHTË DËSHMORI...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se kryetari i KQZ-së Klement Zguri është dëshmori i parë i “vdekjes së marrëveshjes” Rama-Basha. Por Rama është tërhequr nga...

Përmbytjet në vend, urdhri i Ramës për deputetët: Shpërndahuni në terren

Pas përfundimit të seancës parlamentare, kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste u ka kërkuar deputetëve të jenë të terren. Lajmi është...

Kryeministri Rama tërhiqet për shkarkimin e Klement Zgurit

Ndonëse maxhoranca kërkoi të mbyllej seanca për shkak të motit që deputetët të shkonin në terren dhe PD ra dakord me këtë gjë, çështja...

Permbytjet/Basha i ben thirrje Rames te ndihmoje njerezit,Rama i pergjigjet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, doli nga rendi i ditës në seancën parlamentare të sotme ku diskutohej për projekt-buxhetin e vitit 2018. Ai...

Dule: Rames i ka mbetur vetem nje gje per te bere...

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka komentuar qëndrimet e Kryeministrit Edi Rama për drogën dhe për investimet në buxhet. Në një koment në Twitter,...

Rama dhe Basha perballen me debate dhe akuza ne Parlament

Për më shumës e 2 orë kryeministri Edi Rama dhe kryetari i opozitës Lulzim Basha, u përballen në debate dhe akuza te ndersjellta në...

Artikujt e fundit