Wednesday, December 11, 2019

Lista e Pd,Basha perjashton themeluesit.

Pak kush e kishte menduar se republika e re e Lulzim Bashes, do të ishte shkëlmimi i vlerave e kontributeve 27 vjeçare të një...

PD Shkoder me surpriza per 25 Qershorin

Partia Demokratike ka bërë publike edhe listën për qarkun e Shkodrës ku ka një surprizë të madhe. Në listën e kandidatëve për deputetë mungon ish-nënkryetarja...

Xhindi: PD ne Qeveri për te Garantuar Zgjedhjet

Perfaqesimi i Partise Demokratike ne Qeverine Rama , pas marrveshjes me Bashen, nuk eshte bashkëqeverisje, por nje garanci me shume për zgjedhje te lira....

Meta: LSI merr 34 mandate

“LSI forcë e parë” është sllogani që po shoqëron të gjithë drejtuesit e lartë të kësaj partie. Ish kryetari i saj Ilir Meta e...

Demokratet behen gati per fushate

E kanë cilësuar fitore të çadrës dhe si rrëzim të gjysmës së qeverise, miratimin e ministrave teknik, ndërsa me 25 qershor demokratët e Shkodres...

Nishani dekreton ministrat e rinj

Pas publikimit të emrave të ministrave të rinj dhe zv/kryeministrit të propozuar nga Partia Demokratike, presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar emërimet e...

LSI Shkoder feste me anetaret e rinj

Prurjet e reja në lëvizjen socialiste për integrim të Shkodres sa vijnë dhe shtohen. Anëtarësimet e javeve të fundit, kryesisht të rinj dhe të...

Koalicionet pas 25 qershorit?!

Pakti politik që zgjidhi krizën mes PS dhe PD, mund të jetë më afatgjatë se 25 qershori. Një fakt të tillë nuk e përjashton...

Vasili: LSI force e pare

Pakti i dy partive më të mëdha në vend duket e kanë bërë më të sigurtë lëvizjen Socialiste për Integrim se do të dalin...

Meta:Kam qene imponuesi i kesaj marreveshje!

“Nuk kam qenë ndërmjetësuesi por imponuesi i kësaj marrëveshjeje së bashku me LSI-në, PDIU e partitë e tjera”. Ky ishte komenti i presidentit të...

Artikujt e fundit