Wednesday, July 8, 2020

Dhurata Çupi: Ish-zv.ministrja e Brendshme të tregojë pse ka udhëtuar me...

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka akuzuar ish-zv.ministren e Brendshme, Elona Gjebrea se ka udhëtuar drejt Greqisë me makinën e Habilajve. “Elona Gjebrea ka...

Mbrojtja e mjedisit, Klosi: Të bëhemi bashkë që kjo betejë të...

Mbetjet kanë fituar luftën përballë shtetit dhe shoqërisë. Në një kongres për mjedisin, të organizuar nga Ministria e Mjedisit dhe Kolegji Universitar “Luarasi”, ministri...

Deputeti i PD Bardh Spahia, qeveria miratoi “buxhetin e droges”

Spahia: Permes ndertimi po tentohen te pastrohen parate e pista Buxhetin e miratuar nje jave me pare nga votat e mazhorances, partia demokratike vijon te...

Lobimi në SHBA, Balla sulmon sërish Bashën: Deklaro burimin e parave

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla i është kundërvënë sërish Lulzim Bashës sa i takon kontratës së lidhur nga kryedemokrati me një...

Operacioni për ish-zyrtarët e policisë, flet ministri Xhafaj

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka folur për operacionin për ish-zyrtarët e lartë të policisë. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër-arreste për...

Ministri serb Kneźević në Tiranë: Sfidat politiko-ekonomike t’i zgjidhim me dialog

Është mbledhur sot në Tiranë Asambleja e Përgjithshme e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Shqipëri-Serbi. Gjatë fjalës së tij, ministri serb i Ekonomisë Goran...

“1 milion dollarët e PD-së”/ Ndoka mbron Bashën: “Rilindësit” po veprojnë...

Pas akuzave të Partisë Socialiste ndaj Partisë Demokratike se ka lobuar në SHBA, me para që u fshihet burimi i financimi, ka reaguar deputeti...

Kryemadhi: Ish-zyrtarët e policisë në kërkim janë shumë afër, por …

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi komenton situatën politike në vend, pas zhvillimeve të ditëve të fundit, ku Prokuroria e Krimeve të...

VIDEO/ Berisha: Ja si ekzekutoheshin të rinjtë shqiptarë në kufi në...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një status në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka komentuar arratinë e një ushtari të Koresë së Veriut, për në...

Xhafaj kallëzim në Prokurori për kapjen e 3 ish- zyrtarëve të...

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka kryer një kallëzim penal në Prokurori në lidhje me dekonspirimin e operacionit për kapjen e 3 ish- zyrtarëve...

Artikujt e fundit