Tuesday, December 10, 2019

LSI: Jemi partnere serioze.

Teksa përgatitet për procesin zgjedhor të 18 qershorit, LSI jep mesazhe të vazhdueshme mbi qëndresën dhe vijueshmërinë e saj në koalicionin qeverisë. Përmes tre...

“Propozo deputetin tend”

Partia demokratike ka nisur zyrtarisht ethet e fushatës elektorale të 18 qershorit. Deri me 15 shkurt degët në rrethe duhet të dorëzojnë emrat e...

Meta takime me zyrtaret ne SHBA

Presidenti i Senatit në SHBA Orrin Hatch, priti kreun e Kuvendit Ilir Meta. Gjatë bashkëbisedimit, zyrtari i lartë amerikan tha se administrata e re...

Roli i Keshilltareve te Ministrave

Emisioni “FORUM” ne TV1 – CHANNEL kësaj radhe u fokusua tek roli i këshilltarëve te ministrave, një teme kjo jo shume e njohur për...

Kërkesa e LSI-se për lista te hapura

I ftuar ne “Forum” te TV1-Channel, deputeti i LSI-se ne Qarkun e Lezhës, Gjovalin Kadeli, ka folur edhe për gjendjen e krijuar nga dëbora...

Braho: PD paraqitet destruktive

Nëse Ilir Meta ka zgjedhur deri më sot të mos i pergjigjet në formë të prerë ftesës së Edi Ramës për koalcion parazgjedhor për...

Perplasjet politike ne Lezhe

Përplasja mes kreut të bashkisë së Lezhës dhe Kryetarit të këshillit bashkiak duket se do të sjellë bllokimin e buxhetit të vitit 2017. Ka...

Kardinali Troshani apel politikes nga kuvendi

Asht nji nder i vecantë sot për mue me folë prej kësaj foltoreje, dhe me ju drejtue ju, përfaqësuesve të popullit shqiptar. Ashtu sic...

Komisioni i çeshtjeve sociale mblidhet ne “GHE”

Ka zgjedhur mjediset e “Grand Hotel Europa”, duke shënuar kështu për herë të parë daljen jashtë kuvendit të Shqipërisë për të zhvilluar punimet e...

“Shendetesia” takohet me mjeket e Shkodres

Me iniciativen e deputetit Agron Çela, komisioni parlamentar për punën, çeshtjet sociale dhe shëndetesine, ka zhvilluar ne mjediset e “Red Bar” një takim me...

Artikujt e fundit