Monday, September 21, 2020

Fjalor vulgar ndaj Berishës, PD kërkon përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

TIRANE- Pas përjashtimit nga Kuvendit të deputetit Flamur Noka, vjen ‘hakmarrja’ e Partisë Demokratikë. Mësohet se opozita ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga...

Berisha pas ndërprerjes së seancës: Ruçi po shkatërron Parlamentin

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi se po shkatërron parlamentin. Pas ndërprerjes së seancës, Berisha tha se Ruçi i mohon të...

Kuvend – Berisha: Ligji për pakicat nuk mund të burojë nga...

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk u shpreh kundër ligjit për minoritetet, por ai tha se ky ligj nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme. Berisha: Në...

Deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, përjashtohet Flamur Noka

Deputetët e PD-së bllokojnë foltoren e Kuvendit dhe debatuan me kryetarin e Kuvendit. Noka i ra dhe foltores dhe kërkoi nga Ruçi zbatimin e procedures. Noka...

Mesi,ne majat e pushtetit ekzekutiv

  Deputetja e Shkodrës, Senida Mesi habiti të gjithë opinionin publik, kur kryeministri Rama e prezantoi si zëvendëskryeministre të kabinetit “Rama 2”. Por jo vetëm kaq,...

Liberalizimi i vizave – Meta: Boom kërkesash për pasaporta, por s’i...

Kreu i Shtetit shqiptar, Ilir Meta, është gjendur ngushtë sot para kërkesës së homologut të tij të Kosovës Hashim Thaçi për të pajisur me...

Rama: Italia i ka dhënë dhe vazhdon t’i japë shumë Shqipërisë.

 Në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun italian, Paolo Gentiloni, kryeministri Edi Rama deklaroi se Italia i ka dhënë dhe vazhdon t’i...

Bushati shprehet se ne thelb konstatimi i ish minsitrit Tahiri është...

   Analisti Andi Bushati ka komentuar propozimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri për disa ndryshime në Kodin Penal në lidhje me dhunimin e kafshëve...

Noka akuzon ish-ministrin e Brendshëm Tahiri se bashku me kryeministrin,po e...

   Ish-ministri i Brendshëm në kohën e PD-së, Flamur Noka ka reaguar lidhur me projektligjin për mbrotjen e kafshëve që dorëzoi sot në Kuvend deputeti...

LSI e hapur qe harta te ndryshoje serish

  Tri vite nga miratimi i ndarjes territoriale pa Partinë Demoktatike, Lëvizja Socialiste për Integrim është e hapur që harta të ndryshojë sërish. Edhe pse...

Artikujt e fundit