Sunday, April 5, 2020

Ilir Meta rikonfirmohet ne krye te LSI

Puna e bërë në gjithë këto vite në krye të levizjes socialiste për Integrim i është përkthyer në një tjetër rezultat bindës Ilir Metës,...

Meta: LSI ne lartesine e duhur

Me parimin një anëtar një votë, ka nisur proçesi i votimit në të gjithë vendin për zgjedhjen e kreut të ri të lëvizjes socialiste...

Puke – Fushe Arrëz, proçes i rregullt votimi

Anëtarësia e LSI-se Puke, ka votuar ne një qendër votimi. Jorgjie Dodani, Kryetare e Komisionit te Votimit, thotë se proçesi ka filluar dhe...

Zgjedhjet ne LSI, voton deputeti Çela

Nga Shkodra zgjodhi të mbyllë fushatën elektorale kandidati për kryetar i lëvizjes socialiste për Integrim Ilir Meta, krah deputetit Agron Çela dhe prefektit Paulin...

Me 6 nentor LSI ne votime për kryetarin

Diten e diele, date 6 nentor, anetaresia e LSI-se voton për zgjedhjen e kryetarit te kesaj partie dhe te...

Ilir Meta, takim me anetaresine e LSI- Shkodër

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, njëherësh Kryetar i Kuvendit te Shqipërisë, zhvilloi ne Grand Hotel...

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta: Ja pse synoj një mandat të...

Meta: “Në 6 nëntor unë do të jem kandidat për kryetar i LSI-së, jo thjesht për të marrë një mandat të ri të Kryetarit...

Austria i beson Shqipërisë për ne BE

Austria është shume e interesuar qe Shqipëria te hell edhe hapin e rendesishem, atë qe ka te beje me hapjen e negociatave për me...

RIDIMENSIONIMI I LSI

Ecuria e deritanishme e proçesit zgjedhor ne strukturat e partise dhe pergatija për votimet e 6 nentorit, ku do te zgjidhet Kryetari...

Ulqin, Mbyllet Fushata Elektorale

Koalicioni Shqiptar “ Me një qellim” ne trevat Shqiptare përtej kufirit, Mali i Zi, zhvilloi ne Ulqin mitingun përmbyllës...

Artikujt e fundit