Thursday, April 22, 2021

Zgjedhjet ne LSI, voton deputeti Çela

Nga Shkodra zgjodhi të mbyllë fushatën elektorale kandidati për kryetar i lëvizjes socialiste për Integrim Ilir Meta, krah deputetit Agron Çela dhe prefektit Paulin...

Me 6 nentor LSI ne votime për kryetarin

Diten e diele, date 6 nentor, anetaresia e LSI-se voton për zgjedhjen e kryetarit te kesaj partie dhe te...

Ilir Meta, takim me anetaresine e LSI- Shkodër

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, njëherësh Kryetar i Kuvendit te Shqipërisë, zhvilloi ne Grand Hotel...

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta: Ja pse synoj një mandat të...

Meta: “Në 6 nëntor unë do të jem kandidat për kryetar i LSI-së, jo thjesht për të marrë një mandat të ri të Kryetarit...

Austria i beson Shqipërisë për ne BE

Austria është shume e interesuar qe Shqipëria te hell edhe hapin e rendesishem, atë qe ka te beje me hapjen e negociatave për me...

RIDIMENSIONIMI I LSI

Ecuria e deritanishme e proçesit zgjedhor ne strukturat e partise dhe pergatija për votimet e 6 nentorit, ku do te zgjidhet Kryetari...

Ulqin, Mbyllet Fushata Elektorale

Koalicioni Shqiptar “ Me një qellim” ne trevat Shqiptare përtej kufirit, Mali i Zi, zhvilloi ne Ulqin mitingun përmbyllës...

Mbledhja e kryesise se PD M. Madhe

Me zgjedhjen e Anton Kokaj në krye të partisë demokratike në Malësi të Madhe, kjo degë ka nisur punën për riorganizimin dhe konsolidimin e...

Rama: LSI shkon e sigurte drejt 2017-es

Nëntori është muaji më i rëndësishëm i këtij viti për lëvizjen socialiste për Integrim, pasi do të mbahen zgjedhjet për kreun e ri të...

Kreu i kuvendit Meta konference ne “GHE”

Krah deputetit Agron Çela dhe prefektit Paulin Radovani, kreu i kuvendit Ilir Meta zgjodhi qe nga Shkodra të komentojë zhvillimet e fundit politike në...

Artikujt e fundit