Thursday, January 28, 2021

”Çelja e negociatave”, Monika Kryemadhi: Një lajm shprese për shqiptarët

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e cilëson vendimin e Këshillit të Ministrave të BE për hapjen e negociatave, si një lajm të mirë për...

Spaho: Zgjedhjet e parakohshme janë rruga e vetme për të kapërcyer...

Nënkryetari i PD-së Edmond Spaho ka folur në studion e News24 për deklaratat e Presidentit të Republikës por edhe qëndrimet e opozitës. Duke iu referuar...

Numri i lartë i rasteve në fasoneri, Spahia: E pacipë hedhja...

Përmes një postimi në Facebook, ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia shkruan se hedhja e fajit te qytetarët për rritjen e numrit të të infektuarve...

Rama: Bojkotimi i zgjedhjeve nuk do të ndodhë më

Gjatë fjalës së tij në Këshillin e Atlantikut, Kryeministri Edi Rama foli edhe për bojkotin e zgjedhjeve nga ana e opozitës. Sipas tij, zgjedhjet e...

Rama e pranon: Vit i vështirë, ka krijuar nivel pasigurie

Kryeministri Edi Rama ka pranuar se viti që po lemë pas ka qenë një vit i vështirë, duke krijuar edhe pasiguri në raport me...

Kërpaçi: Nuk mund të pranojmë të firmosim diktaturën në vendin tonë

Ish- deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka reaguar ashpër pasi kolegia e saj Silva Caka u shoqërua nga Policia. Gjithashtu Kërpaçi i ka bërë...

Raporteri për Shqipërinë në PE dënon prishjen e Teatrit gjatë natës,...

Edhe raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian David Lega i bashkohet denimit të veprimit të qeverisë dhe të dhunës policore. Bashkë me eurodeputetin Michael Gahler...

Skandali me tenderat,PD publikon dokumentin: Kajmaku është rasti më flagrant i...

  Partia Demokratike dhe Sekretari i saj i Përgjithshëm Gazment Bardhi i rikthehet edhe një herë Agim Kajmakut, ish-kryebashkiaku socialist i Vorës, tashmë person në...

“Në 2 mars paralajmërimi i fundit”, Meta: Rilindja ka tmerr nga...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një mesazh qytetarëve shqiptarë, duke i bërë thirrje që t'i bashkohen atij në datën 2...

Artikujt e fundit