Sunday, January 24, 2021

Ironia e Manjanit: Policia dhe Prokuroria zbërthejnë kuptimin e vërtetë të...

Ditën e sotme Policia e Shtetit paralajmëroi ish-kryeministrin Sali Berisha se do ta padiste për akuzën e shpifjeve, në rrjetin social Facebook. Lidhur me këtë...

Nesër nisin zgjedhjet evropiane

Vendet e Bashkimit Evropian do të nisin të enjten procesin zgjedhor për të caktuar përfaqësuesit e tyre në Parlamentin Evropian. Votuesit do të zgjedhin...

Studentët i mbërrijnë në derë, Rama: Doli Artisti t’i përshëndesë

Në një kohë kur poshtë zyrës së tij kanë mbërritur studentë dhe të ulur këmbëkryq presin zgjidhjen e kërkesave të tyre, vjen një tjetër...

LSI mbështet sulmin në Siri: Akt për t’i dhënë fund regjimit...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar lidhur me sulmin që ndërmori SHBA, Britania e Madhe dhe Franca sot në Siri, për t’i dhënë fund...

Gjuzi: 10 mijë lek kam në xhep, por Rama s’më manipulon...

Kryetari i Partisë Konservatore Kujtim Gjuzi ishte i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” në News24 në një lidhje direkte ku tregoi nëse do ta...

Basha i përgjigjet Ramës:Kot fshihesh me lojëra fjalësh, BE të ka...

  Kreu i PD-së dhe kryeministri Edi Rama janë përfshirë sot në replika vrituale lidhur me dështimin e negociatave. Pas akuzave të Bashës, Edi Rama...

Vasili, sulmon ministrin Lleshaj: Një ministër që iu thotë qytetarëve nuk...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka sulmuar ashpër Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, i cili në një debat që pati me banorët në Lezhë...

“Performanca ekonomike”, Ahmetaj: Rritja më e lartë në 8 vite

Ekonomia shqiptare vijon të jetë në trend pozitiv. Këtë e ka pohuar vetë ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj, përmes një statusi në...

”Institucionet bien, fuqinë e merr populli”, Luan Rama: Qeveria të reflektojë

Zv/krytetari i LSI-së, Luan Rama, thotë se vendi është në një situatë konflikti. I ftuar në ”abcnews”, ai bën thirrjen që Gjykata Kushtetuese duhet...

Artikujt e fundit