Thursday, March 22, 2018

Meta viziton shtëpinë e jetimëve në Tiranë shoqëruar nga Ansi Agolli

Presidenti Ilir Meta ka vizituar shtëpinë e fëmijës "Zyber Hallulli" në Tiranë në kuadër të festës së vitit të ri. Presidenti shoqërohet nga kapiteni i...

Ministrja Nikolla videomesazh urimi: 2018, viti i reformave të mësuesisë

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla, përmes një video-mesazhi uron Vitin e Ri 2018 për të gjithë kontribuuesit për reformimin e arsimit...

Pezullimi i Gjykatës Speciale, Pandeli Majko: Absurde ajo që po luhet...

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, ka bërë një koment në lidhje me anullimin e Gjykatës Speciale në Kosovë, që sipas të cilit...

‘TËRMETI SPAK’, ZBARDHEN DOSJET DHE ZYRTARËT E SHËNJESTRUR

  Të gjitha pritshmëritë, makthet e politikës dhe sfidat për vitin 2018 konsistojnë në finalizimin e zbatimit të Reformës në Drejtësi. Dhe zbatimi i reformës duhet...

KRYEMADHI DENONCON SKANDALIN ME NAFTËN: JA ME SA BLIHET KARBURANTI NGA...

  Monika Kryemadhi ka denoncuar një skandal që është duke ndodhur në Shqipëri me naftën sipas saj. Kryetarja e LSI në një intervistë në emisionin “Repolitix”...

VIDEO/ Meta ia merr valles shtruar te darka e Vitit të...

Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve ka organizuar sonte një darke festive me rastin e Vitit të Ri. I pranishëm në këtë darkë festive ishte edhe presidenti...

Pas valles/ Metës i buzëqesh fati, dhuratat dhe batutat tek darka...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë pjesë në darkën festive të organizuar nga Kryegjyshata Botërore e Bektashinjeve, ndërsa nuk ka nguruar tia marrë...

Politikani i njohur grek letër Metës për nënshtetësinë e Janullatos

  Pas vendimit të Presidentit të Shqipërisë për dhënien e nënshtetësisë Anastas Janullatos, Ilir Metës i ka ardhur një letër falenderimi edhe nga politikani i...

Shtetësia shqiptare për Janullatos/ Theodoros Pangalos letër falenderimi Presidentit Ilir Meta

Theodoros Pangalos ka uruar përmes një letre Presidentin Ilir Meta në lidhje me dekretin për dhënien e nënshtetësisë shqiptare për Fortlumturinë e Tij, Kryepeshkopin...

Nënshtetësia për Janullatos, Klerikët e Mitropolisë së Korçës letër falenderimi Metës

Klerikët e Mitropolisë së Shenjtë Korçë i kanë dërguar një letër falënderimi presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në letër klerikët vlerësojnë vendimin e Metës për...

Artikujt e fundit