Sunday, October 20, 2019

“JO-ja” e BE, Arta Dade i kujton Ramës aferën e madhe...

  Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, deklaroi në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, se Shqipëria nuk i ka përmbushur detyrat e shtëpisë...

Partia gjermane: Si mund ti hapen negociatat një vendi që nuk...

  Për disa liderë të Bashkimit Europian, mosçelja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ishte një gabim historik. Por vendimi është mirëpritur nga...

Strazimiri paralajmëron: Protestat do të jenë të pandalshme

  Pas një pauze, opozita pritet që t'i rikthehet sërish  protestave. Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora...

Mehmetaj: Dorëheqja e Ramës dhe e Cakajt është pak, duhet të...

  Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka reaguar ashpër ndaj qëndrimit të ministrit në detyrë për Punët e Jashtme, Gent Cakaj, i...

Albin Kurti thyen rekord, politikani i parë kosovar që merr 185...

  Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thyer rekord të ri të votave, që ai ka arritur t’i merr në zgjedhjet e...

Brexit “rrëzon” një tjetër kryeministër britanik, deputetët votojnë kundër Boris Johnson

  Pas ish-kryeministres Theresa May, Parlamenti i Britanisë së Madhe ka rrëzuar edhe kryeministrin aktual, Boris Johnson, sa i takon marrëveshjes së Brexit për daljen...

Zaev jep dorëheqjen, çon vendin në zgjedhje të parakohshme

  Kryeministri Zoran Zaev ka propozuar zgjedhje të parakohshme për Maqedoninë e Veriut. Zaev tha se Brukseli i bëri një padrejtësi Maqedonisë së Veriut dhe për...

Cakaj për negociatat: Nuk dështoi Shqipëria, BE po bën një shqyrtim...

  Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ka dalë sot sërish në një konferencë para mediave për të folur lidhur me vendimin e një...

Kryemadhi:Asnjë faktor malinj nuk do të cenojë aleancën midis Shqipërisë dhe...

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në konferencen për shtyp që zhvilloi paraditen e kësaj të shtune, falënderoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Kryemadhi: Me Ramën BE është një mision i pamundur, të dorëhiqet

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një deklarataë për mediat foli për vendimin negativ të Këshillit Europian për mos’hapjen e negociatave të Shqipërisë me...

Artikujt e fundit