Thursday, April 22, 2021

Emërimet në Kushtetuese, Venecia i jep të drejtë Metës

  Drafti përfundimtar i Komisionit të Venecias, lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ilir Meta dhe Parlamentit për emërimet e...

Bashkurti: Venecia i dha të drejtë Presidentit Meta, i vetmi që...

  Diplomati Lisen Bashkurti në një analizë të tijën lidhur me raportin më të fundit të Komisionit të Venecias për lidhur me debatin midis Presidentit...

Faleminderit President! Ambasadorja amerikane riposton deklaratën e Metës

  Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka përshëndetur deklaratën e presidentit Ilir Meta i cili apeloi palët politike që të përmbyllin reformën zgjedhore brenda 31 majit...

Nxori video të nënës së 15-vjeçarit të dhunuar me armë, reagon...

  Pasi drejtori i drejtorisë së Policisë Shtetit, Ardi Veliu gjatë raportimit në mbledhjen online të Komisionit të Sigurisë, tregoi një video, të zonjës Zaida...

Reforma zgjedhore, ambasadorja Yuri Kim: Askush nuk mund të marrë gjithçka,...

  Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka vlerësuar arritjet mes palëve politike në mbledhjen e sotme të këshillit Politik. Në një postim në twitter, Kim...

Skandali/ PD: Veliu duhet shkarkuar! Është fytyra sadiste e pushtetit kriminal

  Partia Demokratike ka kërkuar sot shkarkimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu, referuar deklaratave të tij për një grua, nëna...

Ngrihet grupi negociator për bisedimet për anëtarësim në BE

  Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, tha se tashmë është ngritur grupi negociator i Shqipërisë, përgjegjës për zhvillimin e...

”Venecia” vulos përfundimisht: Presidenti Meta kishte të drejtë me emërimet në...

  Sot Komisioni i Venecias ka dërguar versionin final të opinionit që pritet të miratohet në Qershor, lidhur me debatin midis Presidentit dhe mazhorancës për...

Ambasadori italian: Reforma zgjedhore të miratohet brenda 31 majit e dakordësuar...

  Sytë e shqiptarëve dhe ndërkombëtarëve këto ditë janë nga tryeza e Këshillit Politik që pritet të miratojnë reformën e shumëpritur zgjedhore. Ambasadori italian në...

Veliu nxori videon e nënës së 15-vjeçarit që u dhunua me...

  Pasi drejtori i drejtorisë së Policisë Shtetit, Ardi Veliu gjatë raportimit në mbledhjen online të Komisionit të Sigurisë, tregoi një video, të zonjës Zaida...

Artikujt e fundit