Thursday, October 18, 2018

Vasili i përmend Ramës raportin e BB: Reforma e energjisë goditi...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili thotë se reforma në sektorin e energjisë ka dëmtuar shtresën e varfër të...

Fran Frrokaj në burg, ish-ministri i Drejtësisë, Manjani: Kështu është kur...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas arrestimit të kryebashkiakut demokrat në Lezhë dhe një sërë zyrtarësh të bashkisë atje. Duke dhënë këndvështrimin e...

Basha mbështet Fran Frrokajn: Shpresojmë në pafajësi, hetim jo politik…

Kryetari i PD-së Lulzim Basha doli në një deklaratë për median për të kërkuar hetim të paanshëm dhe jo politik për Fran Frrokaj, kryetarin...

“Arrestimi politik i Kryetarit të bashkisë Lezhë: Baronët e korrupsionit festë...

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Kellici ka reaguar lidhur me arrestimin e kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj, pasi akuzohet...

Presidenti Meta, folësi kryesor në panelin për Ballkanin në Forumin e...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ishte folësi kryesor në Panelin e veçantë dedikuar Ballkanit në Forumin e 6-të Global të Baku-së me temë: “E...

Arrestimi i Fran Frrokajt, reagon deputeti Romeo Gruqakuqi: Prokurori politike, po...

  Pas arrestimit të kryebashkiakut demokrat të Lezhës, Fran Frrokaj, kanë ardhur edhe dy reagimet e para nga radhët e Partisë Demokratike. Megjithëse te PD-ja në...

Nënkryetarja e bashkisë Lezhë për arrestimet: Rama “gjueti shtrigash” ndaj PD

Nënkryetarja e bashkise Lezhe, Alfrida Marku, ka reaguar ashpër për arrestimin e kreut të bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj dhe nënkryetarit të bashkisë. Në një...

Kuvendi dhe analiza e humbjes,  Basha mbledh kryetarët e degëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha po zhvillon në selinë blu një takim me kryetarët e degëve në rrethe. Takimi ka nisur në orën 17:00,...

Topalli shton dozën e akuzave ndaj Bashës/ Opozita është pushteti moral...

Jozefina Topalli, ish-nënkryetare e PD-së dhe ish-Kryetare e Kuvendit, i ka kërkuar kreut demokrat Lulzim Basha që të bëjë transparencën e plotë për të...

Ngritja dhe rënia e Frrokajt, karriera e kryebashkiakut që u arrestua...

Fran Frrokaj, kryebashkiaku qe u arrestua sot, pas akuzave për tjetërsim prone në Lezhë, ka mbajtur disa poste publike. Për tre mandate rresht ai është...

Artikujt e fundit