Friday, July 20, 2018

Ministri Gjiknuri: Në Aeroportin e Vlorës do punësohen të paktën 1000...

1000 persona pritet të punësohen në Aeroporitn e ri që do të ndërtohet në Vlorë. Komisioni i Ligjeve ka në diskutim ditën e sotme projekt...

Tsipras do të vizitojë Shqipërinë në ditët e para të prillit…

  Kryeministri grek Aleksis Tsipras do ta zhvillojë vizitën e paralajmëruar në Shqipëri, në ditët e para të prillit. Edhe pse data e saktë nuk është...

Vasili akuza Ramës: Kryeministri po shpërdoron mizorisht luftën për jetën, barna...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka gënjyer në lidhje me barnat onkologjike. Në...

Rama: Nuk do shikoni më asnjë doganier, procedurat do të zhvillohen...

Kryeministri Edi Rama tha se qeveria shqiptare do të mundësojë lehtësira të reja për biznesin në muajt të ardhshëm. Gjatë fjalës së mbajtur në...

Ish- deputeti Zogaj: Protesta e 27 janarit krijoi bindjen se opozita...

Ish-deputeti dhe analisti Preç Zogaj deklaron se protesta e 27 janarit krijoi një bindje tjetër për opozitën në syrin e opinionit publik. Zogaj theksoi në...

Dieta, qira, telefon…zbardhen shpenzimet e deputetëve për 2017-en, mes tyre edhe...

Parlamenti që prodhuan zgjedhjet e 25 qershorit vijon në gjurmët e parlamentit të mëparshëm sa i takon shpenzimeve për fjetje në hotele brenda vendit,...

Majko me emigrantët në Itali: Kontribuuan në krijimin e një lidhje...

  Një histori suksesi. Kështu është cilësuar eksperienca e emigrantëve shqiptarë në Itali gjatë konferencës së titulluar “Itinerar shqiptar”, ku ishte i pranishëm Ministri i...

Marrëveshja e detit/ A do rishikohen koordinatat me Greqinë? Bushati: Vendimi...

“Skema kryesore për ne apo perimetri brenda të cilit ne duhet të lëvizim është vendimmarrja e Gjykatës Kushtetuese shqiptare”. Kështu ka deklaruar Ministri për...

Kryeministri Rama: Besojmë tek sipërmarrja, luftë informalitetit

  Sipërmarrësit janë figurë kyçe në sistemin ekonomik që jetojmë dhe vendosja e tyre nën dritën e prozhektorit është frymëzim për të rinjtë që duan...

Murati: S’e konceptoj që opozita të rri urtë kur nr 2...

Kryeredaktori i "Gazeta Shqiptare" Erl Murati thotë se nuk e koncepton dot që pas kaq vitesh, numri dy i shtetit shqiptar është ish-ministër i...

Artikujt e fundit