Sunday, October 20, 2019

Vasili: Çfarë ka shpëtuar akoma nga prishja dhe shkatërrimi i Ramës...

  Nga Petrit Vasili Çfarë ka shpëtuar akoma nga prishja dhe shkatërrimi i Edi Ramës në Shqipëri? Kush flet për reforma në kohërat e Edi Ramës është...

Dështimi i negociatave,Berisha:Pas Enverit,Rama është monstra e dytë e zezë e...

  I ashpër ka qenë ish-kryeministri Sali Berisha ndaj rivalit të tij politik, Edi Rama. Përmes një postimi në ‘Facebook’ një ditë pas vendimi të BE...

Propozimi i ri i Italisë, negociata për Shqipërinë në nëntor

  Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte pritet që t’i propozojë Bashkimit Evropian të marrë sërish në shqyrtim hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Ekspertja Esch: Për Shqipërinë konsensusi dukej i vështirë që në fillim

  Ekspertja Valesa Esch, shpjegon për DW vendimin e samitit të BE-së mbi negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas saj, ky vendim nuk...

Mos hapja e negociatave,reagon DASH: SHBA, e zhgënjyer nga vendimi...

  Moshapja e bisedimeve më Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka sjellë edhe reagimin e Departamentit Amerikan të Shtetit. Në një deklaratë për mediat, DASH thotë...

A është opozita e gatshme për zgjedhje të parakohshme? Ja si...

  Kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë konferencës me gazetarët pas refuzimit të negoictave, tha se është i gatshëm për zgjedhje të parakohshme në çdo...

Betohet para Presidentit Meta Besnik Muçi,anëtari i parë i Gjykatës Kushtetuese

  Në Institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si dhe përfaqësuese të vendeve të Bashkimit Europian dhe...

Basha:Reforma zgjedhore sot është një emergjencë kombëtare

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një konferencë për mediat menjëherë pasi BE vendosi të mos hapë negociatat me Shqipërinë, deklaroi se, një...

VIDEO/Vasili: Zero bilanci i Ramës, që nuk e gënjeu dot Europën

  Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një video të postuar në facebook, rrjeshton zero-t nga bilanci i qeverisë ”Rama 2”. Për qëndrimin negativ për...

Negociata, Basha:Rama shet dështimin e tij si çështje të BE-së dhe...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në daljen e tij të parë publike pas vendimit të faktorit ndërkombëtar për moshapjen e negociatave, tha ndër...

Artikujt e fundit