Wednesday, December 11, 2019

“Paralajmërimet u morën me shaka”, Kryemadhi kritika institucioneve: Tashmë do të...

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e ftuar në emisionin “Kjo Javë”në News24 ka folur për fatkeqësinë natyrore të tërmetit të 26 nëntorit, si pasojë...

“10 pyetje rëndojnë mbi Ramën”, Vasili: Tërmeti nxori në shesh se...

  Nënkryetarit të LSI, Petrit Vasili, me një deklaratë për mediat ka kritikuar qeverinë e kryeministrit Edi Rama. Duke folur për gjendjen e fatkeqësisë natyrore,...

Basha: Ja 5 pikat për të shmangur ‘dimrin’ ekonomik dhe...

  Tërmeti i 26 nëntorit nuk ka shkaktuar vetëm dëme materiale në godina dhe makineri për bizneset e Durrësit. Sipërmarrësit lokalë iu ankuan kryetarit të...

Nora Malaj: 12 pyetje për ministren Shahini në prag fillimi të...

  Nga selia e LSI-së, ish-deputetja Nora Malaj, foli për procesin mësimor. Teksa tha se në rang vendi, në 40 shkolla nuk do të rinis...

Videomesazh,Bardhi: Qeveria fsheh të vërtetën e vdekjes së 24 njerëzve në...

  Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, përmes një video mesazhi të publikuar në facebook, akuzon drejtëpërdrejtë qeverinë për viktimat e tërmetit tragjik në...

Presidenca reagon ashpër ndaj Vuçiç: Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë

  Presidenca i është përgjigjur ashpër deklaratave të presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili mohoi një ditë më parë masakrën e Reçakut. Përmes zëdhënësit Tedi...

Vasili: Tërmeti i 21 shtatorit dhe i 26 nëntorit nxorën në...

  Nga Petrit Vasili Termeti dhe Rindertimi i AntiShtetit te rene te Propagandes!! Termeti i 21 shtatorit dhe me pas ai shkaterrimtari i 26 nentorit nxoren ne...

Manjani: Ja përgjegjësit për ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një statusi në rrjetet sociale, me nota ironie shprehet se dihet që hetimi për ndërtesat e dëmtuara nuk...

DW: Macron nuk do të bllokojë vetëm nisjen e negociatave, por...

  Presidenti i Francës Emanuel Macron dërgoi javën që po përfundon disa mesazhe në drejtim të Shqipërisë. Fillimisht, me një mesazh në shqip në rrjetin...

Vdekja e kryekomisar Hajdarmataj, PD ngre 4 pyetje qeverisë

  Pas kërkesës për informacion mbi mosveprimet lidhur me dy pallatet në Thumanë, ku humbën jetën 24 qytetarë, me anë të një kërkese zyrtare, Sekretari i...

Artikujt e fundit