Thursday, April 22, 2021

Meta: Nëse ndryshimet në Kodin Zgjedhor janë të njëanshme do të...

  Presidenti i vendit Ilir Meta u shpreh i kënaqur me përparimet që po bëhen nga palët politike për reformën zgjedhore. Por ai tha se nëse...

Rastet me COVID 19 në spitale, Bardh Spahia: Nuk janë respektuar...

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook ngre shqetësimin e përhapjes së COVID 19 në spitale e qendra shëndetësore dhe bën...

Lulzim Basha mbledh aleatët në selinë e PD, dy ditë para...

Kreu i PD, Lulzim Basha mbledh sot në orën 12:30 aleatët e PD për Reformën Zgjedhore e cila tashmë orët po i numëron mbrapsht. Edhe...

Genoveva, nuk mbulohet dielli me shoshë!

  Nga Dritan Kaba – Genoveva Ruiz Calavera e vetmja gje qe ka ecur mire fare tek Ramaforma ne Drejtesi jane paga juaj, dietat, shpërblimet dhe...

Tallja me reformën, dështimi që po shitet si sukses!

  Në Shqipëri mund të flasësh për çdo gjë, të kritikosh qeverinë, opozitën, presidentin, bile edhe vetë Amerikën, por nuk lejohet që të kritikosh reformën...

Mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore/ Çfarë pritet të diskutohet

  Mblidhet sot në ambjentet e Pallatit të Kongreseve Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore. Në tryezë do të marrin pjesë përfaqësues të partive dhe ekspertë të...

Basha: Ramavirusi po i afrohet fundit të qeverisjes dhe kërkon t’iu...

  Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar duke përfituar nga pandemia, për të grabitur pronën publike dhe për t’iu...

Malaj: Ja 3 sugjerime për Ministrinë e Arsimit për hapjen e...

  Hapja e çerdheve dhe kopshteve më një qershor do të jetë sfida e vërtetë për shtetin. Për ish-zv ministren e Arsimit, Nora Malaj, do...

50 vite nga marrëdhënia diplomatike Shqipëri-Danimarkë, Meta letër mbretëreshës Margrethe II

  Me rastin e 50-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Republikës së Shqipërisë dhe Mbretërisë së Danimarkës, Presidenti Ilir Meta ka uruar përmes një...

VIDEO/ Takimet në Fushë- Krujë, Basha: Ramavirusi po i çon drejt...

Kreu i PD, Lulzim Basha pas Krujës është ndalur dhe tek fasoneritë e Fushë- Krujës për të bashkëbiseduar e pronarët dhe punonjësit për përballimin që...

Artikujt e fundit