Thursday, June 21, 2018

Ish-ministri i Drejtësisë: Rama u uroi vdekjen shqiptarëve, paske marrë dozë...

Ish-ministri i drejtësi, Ylli Manjani, ka ironizuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili uroi 5 Majin ‘Ditën e Dëshmorëve’. Përmes një postimi në rrjetet...

Zaganjori fshikullon qeverinë, sa herë ka zgjedhje, ikin 100 % e...

Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori fshikulloi institucionet shtetërore lidhur me standardet e largimit nga puna të punonjësve. Pjesë nga deklarata e kryetarit te...

PD çon në PPE “Kukësin”, thirrje vendeve të BE: Mos mbyllni...

Partia Demokratike çon në BE çështjen e taksës së “Rrugës së Kombit” dhe arrestimin e protestuesve kuksianë.     PD iu ka kërkuar vendeve anëtare të Bashkimit...

Përmbytjet në Shkodër, Vasili: E turpshme që Rama nuk ka shkelur...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar sërish kryeministrin Edi Rama, këtë herë për situatën e krijuar në Shkodër nga përmbytjet....

Tom Doshi: Ja çfarë i thashë Ramës tek shkallët e parlamentit

Kryeministri Edi Rama ka lënë parlamentin pas kaosit të krijuar, ndërsa deputetët e PD-së në kor lëshonin thirrje kundër tij. Kryeministri ka folur disa sekonda...

Audio-përgjimi, “S’keni parë gjë akoma”, Paloka: Presim që prokuroria të zbatojë...

  Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka reaguar pas intervistës që dha mbrëmë kryeministri Edi Rama, ku ky i fundit u pyet edhe për audio-përgjimin...

Trump në Kongres, qeveritë që votuan kundër nesh janë ‘armiq’, mesazhi...

Presidenti Trump i ka konsideruar “armike të SHBA” vendet që votuan kundër qëndrimit të SHBA në OKB. Qeveria e drejtuar nga Edi Rama është...

Debat me Bushatin,Shehu lë mbledhjen,deputetët e PD s’e ndjekin

Është shoqëruar me debate mes palëve edhe Komisioni i Jashtëm. Deputeti demokrat, Tritan Shehu, është përplasur me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati. Debati ka...

Shkrimet denigruese për Shqipërinë Junker: Lojë me citime dhe kopjime

  I ashpër ka qenë dhe reagimi i Presidentit të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker në lidhje me fushatën mediatike që është përhapur dhe në mediat...

Ylli Manjani:Zgjedhje deri me 30 qershor?!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit Drejtues Kombëtar të LSI-së, opozita duhet të krijojë aleancë të fortë përballë qeverisë. Ish-ministri...

Artikujt e fundit