Saturday, December 15, 2018

Viti i Skënderbeut, Meta: Bashkëpunim me Akademinë e Shkencave në Kosovë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim zëvendëskryetarin e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës (ASHAK), Jusuf Bajraktari. Presidenti Meta vlerësoi...

BE kundër idesë së Ramës për president kombëtar

Ideja e Kryeminsitrit,Edi Rama per te patur nje president kombetar dhe politikë të jashtme të unifikuar, duket se nuk mbështetet nga Bashkimi Europian, ku në...

Viti i Skënderbeut, Meta: Bashkëpunim me Akademinë e Shkencave në Kosovë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim zëvendëskryetarin e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës (ASHAK), Jusuf Bajraktari. Presidenti Meta vlerësoi...

Bushati: Në prill presim fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE

Shqipëria pret që në muajin prill, Komisioni Europian të rekomandojë fillimin e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian, bazuar dhe në rekomandimin e vitit...

Deklaratat e Ramës acarojnë Serbinë:Të shpallet ‘non grata’

Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Parlamentin e Kosovës se Shqipëria e Kosova duhet të kenë një politikë të përbashkët të jashtme...

E enjte “e ethshme” politike në Kuvendin e Shqipërisë.

Sipas burimeve që vijnë nga Kuvendi, në seancën plenare të ditës së enjte do të zhvillohen dy interpelanca, ajo me ministren e Arsimit Lindita...

Xhaçka: Më shumë gra në Forcat e Armatosura

130 djem e  vajza janë kandidatët më të rinj për oficerë në Forcat e Armatosura. Për 9 javë ata do të  jenë pjesë e...

KE kunder Rames per nje President te perbashket per Shqiperine dhe...

Komisioni Europian ka reaguar pas deklaratave të kryeminsitrit Edi Rama për një President të përbashkët për Shqipërinë e Kosovën. “Kundër deklaratave që mund të interpretohen...

Shtyhet komisioni hetimor për Tahirin

Konferenca e Kryetarëve ka shtyrë kërkesën e opozitës për të ngritur një komision hetimor për ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Partia Socialiste ka kërkuar më...

Vasili sulmon zyrën e BE:Hesht kur duhet te flase…

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili sulmoi zyrën e Bashkimit Evropian në Tiranë, sipas të cilit hesht kur duhet...

Artikujt e fundit