Monday, December 17, 2018

Kryetarja e LSI, Kryemadhi nuk do të ketë më heshtje për...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka kërcënuar prokurorët se do tu publikojë një pas një dosjet korruptive. Ajo tha se tashmë nuk do të...

Ministri Xhafaj takon homologun maqedonas në Ohër, ja prokotolli që nënshkruan…

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj zhvilloi një vizitë në Maqedoni, ku u prit në Ohër nga homologu maqedonas Oliver Spasovski. Në axhendën e bisedimeve ishte...

Deputeti i LSI, Vasili: Të anulohet marrëveshja Marku – Xhafaj “Dita...

Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook kërkon anulimin e marrëveshjes së bashkëpunimit mes Prokurorisë dhe...

Lëvizje në PS-në e Tiranës: Nëse hyjmë tani në zgjedhje rrezikojmë

Pas largimit të Saimir Tahirit, Rama ka nisur ristrukturimin e degës së Partisë Socialiste në Tiranë. Kryeministri ka bërë lëvizjet e para në kryeqytet,...

Rama publikon artikullin kushtuar Shqipërisë turistike, ja çfarë shkruan

Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka uruar ndjekësit e tij me një artikull kushtuar Shqipërisë. Kreu i qeverisë...

Arrestimi i vrasësit të Devi Kasmit, Rama: Profesionalizëm dhe bashkëveprim mes...

  Pas akuzave se marrëveshja mes Prokurorisë së Përgjithshme dhe Ministrisë së Brendshme për luftimin e krimit elitar dhe korrupsionit ishte anti-kushtetuese, zv.kryetari i LSI...

Berisha: Pse Rama e Bushati mashtruan për votën e Shqipërisë në...

  Ish-kryeministri Sali Berisha në një status në Facebook ka treguar arsyet se pse sipas tij kreu i qeverisë Edi Rama dhe ministri i Jashtëm,...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi: Rama dhe Lu po kërcënojnë njëri-tjetrin...

  Monika Kryemadhi, kryetare e LSI-së, tha se inferioriteti i treguar ndaj ndërkombëtarëve na ka futur në një vorbull që nuk po dalim dot përsa...

Reagon ministri Xhafaj për marrëveshjen me Arta Markun: Kjo nuk është...

  Ministria e Brendshme ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike se marrëveshja e nënshkruar ditën e sotme mes ministrit të Brendshëm Xhafaj dhe prokurores...

Deputeti i LSI, Petrit Vasili: Marrëveshja Marku-Xhafaj është një puç kushtetues

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar sërish për marrëveshjen e bashkëpunimit mes ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj me kryeprokuroren Arta...

Artikujt e fundit