Tuesday, September 25, 2018

“Në kohën tënde ishte më mirë apo më keq”, ja përgjigjja...

Rrjetet sociale tashmë po përdoren si mënyrë e thjeshtë dhe e shpejtë për të ndërvepruar edhe nga politikanët. Përveç kryeministrit Rama që u kthen...

Mbërrijnë ndihmat e BE-së, Xhaçka: Ju siguroj për transparencën e shpërndarjes...

Vendet anëtare të Unionit dhe jo vetëm, të premten  kanë  dorëzuar zyrtarisht ndihmat e akorduara për Shqipërinë pas përmbytjeve të dhjetorit 2017. Tashmë në qendrën...

Ministri i Brendshëm i Francës: Shqiptarët, 20% e emigrantëve që kemi...

Ministri i Brendshëm, Gerard Collomb, theksoi se dy janë shqetësimet e Francës, për të cilat së fundmi ka progres; azilkërkuesit dhe çështja e rrjeteve...

Spahiu ironizon Ramen: Mos jep leksione per ekonomine pasi…

Kryeministri Edi Rama zhvilloi mbledhjen e përbashkët të qeverive Shqipëri-Maqedoni, të mbajtur në Pogradec. Por deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu e ironizoi qeverinë e Ramës...

Meta thirrje partive politike: Të ngrihen institucionet larg politizimit të tejskajshëm

Kreu i shtetit Ilir Meta i ka bërë thirrje partive politike të ndërmarrin hapa seriozë për konstituimin e institucioneve të reja, që reforma në...

Meta: Shqipëria dhe Franca të bashkëpunojnë kundër krimit të organizuar

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot Ministrin e Shtetit dhe Ministër i Brendshëm të Republikës Franceze, zotin Gérard Collomb. Presidenti Meta përshëndeti vizitën e...

Basha nga Londra për Kryeprokurorin: Zgjedhja e njëanshme, fundi i drejtësisë

Nga Londra, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka komentuar procedurën e zgjedhjes së kryeprokurorit. Gjatë bisedimit me komunitetin shqiptar të Londrës, Basha e...

Rihapet dosja “CEZ”, Balla: Prokuroria nuk shqyrtoi të gjitha faktet

Gjykata e Tiranës vendosi të rihapë për hetim çështjen “CEZ” .Ky vendim erdhi pas dorëzimit të një raporti nga komisioni hetimor që u ngrit...

Rama-Zaev, zbulohen marreveshjet mes dy qeverive…

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe Maqedonisë në Pogradec u pasua me një konferencë shtypi nga dy kryeministrat. Çështjet infrastrukturore...

Shqipëri-Maqedoni, nënshkruhen marrëveshjet ndërqeveritare

Mbledhja e përbashkët mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Maqedonisë në Pogradec është finalizuar me nënshkrimin e disa marrëveshjeve të përbashkëta mes Ministrave të...

Artikujt e fundit