Thursday, May 24, 2018

Inagurohet zyra elektorale e rajonit nr 1.

2017-en e ka shpallur si vitin e LSI Shkoder me synimin për të dalë forca e parë politike në këtë qark dhe rrugëtimin e...

Meta nuk kursen ironite per Blushin

Për herë të parë gati një vit pas largimit të Ben Blushit nga Partia Socialiste, Ilir Meta zbuloi një detaj shumë domethënës për mënyrën...

LSI SHKODER INAGURON SELINE QENDRORE.

Lëvizja socialiste për Integrim e Shkodres ka inaugurar në praninë e qindra anëtarëve dhe simpatizanteve shtëpinë e re. Selia qendrore e kësaj force politike...

Inaugurohet zyra elektorale e rajonit 4

Një pritje e veçantë ju rezervua deputetit të levizjes socialiste për Integrim Agron Çela dhe sekretarit të kësaj force politike Endrit Braimllari nga anëtarët...

Inaugurohet zyra elektorale e rajonit 5

Rajoni 5 ka qënë ndalesa e dytë e deputetit Agron Çela, i cili sëbashku me prefektin Paulin Radovani, drejtuesit, anëtarët dhe simpatizantët e kësaj...

Meta prezanton slloganin “Nje shans per te gjithe”

  Kreu i lëvizjes socialiste për Integrim Ilir Meta prezantoi slloganin që do të udhëheq fushatën elektorale të forcës së tij politike drejt zgjedhjeve të...

Kabineti Rama, ikin 4 ministra

  Saimir Tahiri, Ilir Beqaj, Blendi Klosi dhe Bledi Çuçi janë 4 Ministrat që do të lënë kabinetin qeveritar për t’iu përkushtuar fushatës elektorale të...

Meta: LSI shtylle e stabilitetit politik

  Kreu i LSI i cileson te rinjte si garancia per te ardhmen e vendit Debati i ndezur politik që ka përfshirë vendin ditët e fundit,...

Rama: Vettingu nuk ndalet

Reforma në Drejtësi është kthyer në krye të axhendes politike të kryeministrit Edi Rama, i cili edhe gjatë takimit me studentet në Shkoder, ishte...

Krasniqi: Protesta e PD-se pa vizion

Për analistin politik, Afrim Krasniqi, protesta e Partise Demokratike ne Tirane, eshte pa vizion dhe pa alternativa se ku do te arrije.  Ai komentoi...

Artikujt e fundit