Friday, October 19, 2018

Ish-ministri i Bujqësisë ngre alarmin: Rezervuarët mund të çahen dhe të...

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka bërë një deklaratë mjaft alarmante, në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” në “News24”. Panariti u shpreh se rezervuarët në...

Basha: Nuk ulem me Ramën, kryeprokurori duhet të zgjidhet përmes vettingut

Kreu i PD, Lulzim Basha ka thënë se kryeprokurori nuk mund të zgjidhet me një shumicë të thjeshtë dhe ai duhet të vijë përmes...

Basha reagon ndaj ambasadorëve Lu dhe Vlahutin: Ligjin nuk e interpretoni...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është kundërpërgjigjur mesazheve të ambasadorëve Donald Lu dhe Romana Vlahutin për zgjedhjen e kryeprokurorit, në emisionin “Të...

INTERVISTA E PLOTË/ Basha: Nëse Rama e zgjedh kryeprokurorin me shumicë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur për emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në News24, është shprehur se kryeprokurori nuk mund të zgjidhet me një...

Kryemadhi: Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm kërkon 84 vota

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, thotë se çështja e e Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm duhet të zgjidhet sipas Kushtetutës që...

Meta ne Marseje i jep dekoraten “Nene Tereza”, Sylviane Muselier

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dhënë sot në Marsejë dekoratën “Nënë Tereza”, Sylviane Muselier për kontributin e saj me ndihma humanitare e...

Xhafaj takon Kukan dhe Pitella, zbardhet biseda

Gjatë vizitës në Bruksel, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj zhvilloi një takim me anëtarët e Parlamentit Evropian, Eduard Kukan dhe Gianni Pitella. Gjatë bisedës, Kukan...

Bushati kritika OSBE: Nuk duhet të diskutoni për Kosovën, pa përfaqësuesit...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka kërkuar një qasje të re të OSBE-së ndaj Kosovës. I pranishëm në takimin e...

Kryemadhi ne SHBA: Kryeprokurori nuk mund te zgjidhet me shumice te...

Gjatë një interviste për Zërin e Amerikës, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar çështjen për zgjidhjen e kryeprokurorit të ri. Kryemadhi tha se...

Bushati: Të zbatohen plotësisht marrëveshjet e Minskut

Zgjidhja e konflikteve, veçanërisht kriza në Ukrainë dhe përreth saj është në qendër të takimit të 24-t dy ditor të Këshillit Ministror të OSBE-së,...

Artikujt e fundit