Saturday, June 23, 2018

Testim në fshehtësi magjistratëve? Shkolla e Magjistraturës i përgjigjet me data...

Shkolla e Magjistraturës ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike se magjistratët po testohen për aftësitë profesionale në fshehtësi të plotë. Përmes një deklarate të...

Deputeti i PD: Ministri Xhafaj të shpjegojë pse ligji nuk vepron...

Partia demokratike ka dalë sërish para kamerave për të dokumentuar faktet dhe dokumentet që sipas saj implikojnë lidhjet e ministrit Xhafaj me krimin dhe...

PD të tjera akuza për Xhafajn: Si e ndihmoi të vëllain...

Nëpërmjet dy deputetëve dhe ish-ministrin teknik të Drejtësisë, Partia Demokratike vijoi edhe këtë të diel akuzat ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Deputeti Enkelejd Alibeaj,...

PS komision për monitorimin e emërimeve në sistemin e drejtësisë

Dy deputetët e partisë Socialiste, Ulsi Manja dhe Klotilda Ferhati kanë depozituar në Kuvend nismën për ngritjen e një komisioni të pavarur për koordinimin,...

PD: Ja si Fatmir Xhafa gënjeu shqiptarët për vëllain e tij

Deputeti i PD-së, Enkeled Alibeaj, në një konferencë për mediat, ka deklaruar se Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka gënjyer kur u tha shqiptarëve...

Strazimiri: Magjistratët testohen për aftësitë profesionale në fshehtësi të plotë

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimir, thotë se Shkolla e Magjistraturës shkel ligjin duke bërë testin e aftësive profesionale të magjistratëve në fshehtësi të...

“Arrest shtëpie” për Tahirin, Vasili: Veprime lapangjozësh!

Vendimin e arrestit të shtëpisë për Saimir Tahirin e ka komentuar edhe kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili. Në një status në...

“Arrest shtëpie” për Tahirin, reagon Kryeministri Rama: Vendimi respektohet…

Pak pas vendimit te gjykates per catkimin e mases ‘arrest shtepie’ per ish-ministrin Saimir Tahirin, vjen reagimi i kryeministrin Edi Rama.     Rama ka reguar ne...

Arrestimi i Tahirit, reagon Kryetarja e LSI, Kryemadhi: Drejtësia vdiq! Rilindasit...

Pas vendimit të gjykatës për lënien me arrest shtëpie të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ka ardhur dhe reagimi i kryetares së LSI-së, Monika...

Vendimi i gjykatës për Tahirin, vjen reagimi nga ish-kryeministri Berisha (FOTO)

Vetëm pak pasi gjykata caktoi masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’ për ish-ministrin Saimir Tahiri, ka reaguar ish-kryeministri Sali Berisha. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Berisha...

Artikujt e fundit