Monday, February 26, 2018

Takimi me sipërmarrjen, Ahmetaj: Jo më kontakt me doganierët, shërbimi do...

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri dhe zv.kryeministrja Mesi kanë zhvilluar paraditen e sotme një takim me dhomat...

‘Kemi 3 plumba për ty’: Kërcënohet me vdekje, ministri grek Niko...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, është kërcënuar me anë të një letre ku shkruhej: "Kemi tre plumba për ty!" Sipas Ministrit të Mbrojtjes Qytetare,...

Zbulohet e fshehta: Traktati i miqësisë Greqi-Shqipëri skadoi më 31 janar

Më 31 janar përfundoi Traktati i miqësisë mes Shqipërisë dhe Greqisë i nënshkruar në 31 mars të vitit 1996. Këtë e bëri të ditur...

Kreu i grupit parlamentar te LSI, Vasili: Reforma në Drejtësi u...

Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me Reformën në Drejtësi, për të cilën ai thotë se standartet që u synuan u rrëzuan dhe u...

Rama flet për herë të parë për marrëveshjen e detit: Prisni...

  Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë në lidhje me marrëveshjen për detin me Greqinë. Kreu i qeverisë tha se marrëveshja e...

Deputetja e PD: Ja çfarë ‘fshihet’ pas projektligjit për aeroportin e...

   Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka komentuar projektligjin e miratuar sot nga maxhoranca në parlament për ndërtimin e aeroportit të dytë në vend, atë të...

Tom Doshi: Ja çfarë i thashë Ramës tek shkallët e parlamentit

Kryeministri Edi Rama ka lënë parlamentin pas kaosit të krijuar, ndërsa deputetët e PD-së në kor lëshonin thirrje kundër tij. Kryeministri ka folur disa sekonda...

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj : Fundi i Edi Ramës do...

18:34, 01/02/2018 Kejdi Mehmetaj, deputete e LSI-së, tha se problemi më i madh që kanë sot qytetarët është Qeveria Rama. Sipas saj, këtë e tregoi edhe...

Paloka:Asnje dite sdo flesh i qete

Seanca parlamentare e ditës së sotme ka nisur me debat mes deputetëve të PD dhe kryetarit të kuvendit, Gramoz Ruçi. Pas përfundimit të seancës së...

Malaj:U thye kodi i etikes

 Deputetja e LSI, Nora Malaj është shprehur e indijuar para gazetarëve, teksa tregon se në seancën e sotme deputetë të mazhorancës kanë thyer kodin...

Artikujt e fundit