Thursday, October 18, 2018

TRONDIT NGJELA, FLET ME EMRA: MARRËVESHJA E DETIT ME GREQINË DO...

  Avokati i njohur Spartak Ngjela nëpërmjet një statusi ka shkruar se Marrëveshja e detit do të fundosë shumë figura politike. Ai shton se në një...

“Kam një dosje…do ja ndjeni këngën”, kë po paralajmëron Lulzim Basha?

Replika, akuza dhe kundërakuza në sallën e Kuvendit për PPP-të e qeverisë Rama. Ndërsa opozitarët e quanin skemë të pastër korrupsioni (Pastrimi i Parave...

Paralajmërimi i fortë i Bashës për Ramën: Treni po të afrohet,...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje sërish kryeministrit Rama, që t’i hapë rrugë zgjidhjes politike dhe krijimit të një qeverie...

Patozi ironizon Bashën: Qesharak si Ventura i Italisë, por në Tiranë...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka kritikuar kreun e opozites Lulzim Basha, duke e krahasuar atë me trajnerin italian Gianpiero Ventura,i cili nuk...

Deputeti i LSI: Asnjë spital i ri në 4 vite, kazani...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar ndaj projekt-buxhetit të qeverisë Rama për vitin 2018. Përmes një postimi...

Basha-Ramës: E ke përlyer rrotën, tani do të të zërë, gjurmët...

Gjatë replikave në seancën parlamentare, kreu i Partisë Demokratike Basha tha se të dërguarit nga Gjermania dhe SHBA-ja në Tiranë nuk kanë ardhur për...

Nga “Luli i vogël” tek çadra para Kryeministrisë, si e provokoi...

Ndërsa kërkoi të mos votohet buxheti i vitit 2018-të të cilin e cilësoi buxhet të krimit, kryedemokrati Basha i ndali akuzat tek kriminaliteti dhe...

Basha: Kryeministri po përgatit koncesionin për mbikëqyrjen e TVSH-së për të...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, akuzon kryeministrin Edi Rama se me buxhetin e vitit 2018 po dëmton ekonominë e vendit, dhe po favorizon...

Rama prezanton pr/buxhetin 2018: Çfarë synojmë të bëjmë më mirë

Ditën e sotme në parlamentin e Shqipërisë do të diskutohet projekt-buxheti i vitit 2018. Kryeministri Edi Rama përmendi disa nga arritjet ekomonike të qeverisë...

Pse Mogherini tha që 2018 është vit unik për Shqipërinë dhe...

Pse Mogherini tha që 2018 është vit unik për Shqipërinë dhe rajonin? 1. Ballkani Perëndimor nuk mund të qëndrojë përgjithmonë në listë pritje për anëtarësim,...

Artikujt e fundit