Friday, December 14, 2018

Nuk mori pjesë në mbledhje, Strazimiri lëshon deklaratë të fortë

Deputeti i PD dhe anëtari i Komisionit të Ligjeve, Gent Strazimiri ka komentuar mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ku po zhvillohet një dëgjesë me...

Rama takim me ambasadorët: Shqipëria është vend që nuk të lë...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim në Kryeministri me ambasadorët e vendeve të huaja të akredituar në Tiranë me rastin e fundvitit. Gjatë...

Shpërblimi për pensionistët/ Qytetarët kritikojnë kryeministrin ne facebook

Pas vendimit të qeverisë për të shpërblyer në fundvit pensionistët disa qytetarë kanë kritikuar kryeministrin për shumën e përcaktuar prej 30 mijë lekësh të...

Bushati përpara ambasadorëve të huaj : Hapja e negociatave në 2018,...

Ministri për Europën dhe Punëve të Jashtem, Ditmir Bushati tha përpara ambasadorëve të huaj se 2018 do të jetë hapi i duhur për hapjen...

Nishani këshillon Ramën…

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka këshilluar mazhorancën parlamentare që të respektojë Kushtetutën përsa i takon zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm. “Nëse mazhoranca ka vendosur të injorojë...

Meta: Shqipëria mbështet rizgjatjen e mandatit të Sekretarit të Përgjithshëm të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur rizgjatjen e mandatit të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stolenberg. Përmes një postimi në Facebook, Meta...

Tabaku: “Prokurimet publike, turpi i kësaj qeverie”!

Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku, denoncoi sot në komision procesin farsë të përzgjedhjes së anëtarëve dhe kryetarit të Komisionit të Prokurimit Publik....

“Në konflikt interesi për Kryeprokurorin”, Donald Lu i përgjigjet Berishës me...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu ka reaguar me një përgjigje të pazakontë pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha. Dje Berisha...

PD e LSi bashkë kundër prokurorit të përkohshëm paralajmërojnë aksion

  PD dhe LSI bëhen bashkë dhe e quajnë antikushtetues seancën e sotme dëgjimore që do të mbahet në Komisionin e Ligjeve lidhur me kandidatët...

Kryeprokurori, Manja njofton seancat dëgjimore me 7 kandidatët, fton dhe opozitën

Maxhoranca duke e palëkundur për të vijuar me procesin për plotësimin e vakancës së krijuar në Prokurorinë e Përgjithshme. Nga Kryesia e Kuvendit e Kuvendit,...

Artikujt e fundit