Tuesday, March 19, 2019

I doli emri se ishte përjashtuar, demokrati i përgjigjet Patozit: Shiko...

Dritan Kokoshi ishte mes personave që u aludua se ishte përjashtuar nga PD-së se kishte folur kundër kryedemokratit Lulzim Basha. Përmes një statusi në faqen...

Berisha: Piktori dështak do të zhdukë Teatrin Kombëtar, qytetarët të mbrojnë...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kryeministrin Edi Rama duke e akuzuar se kërkon të zhdukë Teatrin Kombëtar. Pas debateve të fundit dhe vendosjes përballë të...

Ministri Gjiknuri prezanton në komision pr/ligjin për bursën e energjisë, si...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri prezantoi sot në Komisionin për Veprimtarinë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin projektligjin “Për disa shtesa dhe ndryshime në...

“Shqipëri-BE”/ Bushati: Rrezikojmë të bëhemi vendi i tretë që del me...

Ministri i jashtëm Ditmir Bushati, në sesionin e parë të takimit të 12 të Komisionit për Stabilizim-Asocimin në BE dhe Shqipërisë, ngriti shqetësimin mbi...

Deputeti i LSI: Neroni dogji Romën, kryeministri djeg Teatrin Kombëtar. I...

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me situatën e krijuar mes artistëve dhe Ministrisë së Kulturës sa i takon...

Ish- deputetja e PS, Luiza Xhuvani del kundër Qeverisë, i bashkohet...

Protestës së artistëve kundër vendimit të Ministrisë së Kulturës për zhvendosjen e tyre nga Teatri Kombëtar, i është bashkuar edhe aktorja Luiza Xhuvani. Mes artistëve...

Ambasadorja Vlahutin, çështja “Tahiri”: Prokuroria të përfundojë hetimet…

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin ka folur ditën e sotme për çështjen Tahiri. E pyetur për këtë çështje gjatë takimit...

Ministri Bushati: Numri i azilkërkuesve shqiptarë në Francë, në rënie

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati duke iu përgjigjur pyetjeve të opozitës në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit Shqipëri-BE që po mbahet në Tiranë mbi çështjen...

Vokshi kerkon llogari per Tahirin,PS nuk e ka zëvendësuar ende

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka ngritur shqetësimin për rastin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në takimin e 12-të të Komitetit të...

Haxhia: Ata që vranë Azem Hajdarin, tentuan të ekzekutonin edhe Rugovën

Ish-turpëroja i Sali Berishës, Izet Haxhia, i cili është në pritje të ekstradimit po vijon me akuzat, ndërsa shpesh herë bën deklarata të forta. Gjatë...

Artikujt e fundit