Monday, December 10, 2018

Berisha: Përmbytet arkivi i Ministrisë së Kulturës, dokumentet thahen me tharëse...

Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili thotë se arkivi i Ministrisë së Kulturës është përmbytur dhe dokumentet...

Integrimi, Rama dhe Ministrat takime me zyrtarë të Brukselit

Kryeministri Edi Rama dhe disa nga Ministrat e kabinetit do të zhvillojnë takime me zyrtarët e Parlamenti Evropian në ditët në vijim. Më 5 dhjetor,...

Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuar/Meta: Ju garantoj mbështetje...

Presidenti Ilir Meta, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuar, zhvilloi sot një takim me përfaqësues të Shoqatës së Invalidëve...

Romela Begaj kampione bote në shkëputje, Rama: Lajm frymëzues në situatë...

Kryeministri Edi Rama në një mesazh në faqen e tij të ‘Facebook’-ut është shkëputur për pak çaste nga situata e vështirë që po kalon...

Ministri Bushati tregon negociatat me Greqinë: Në janar Kotzias vjen në...

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, deklaron se bisedimet me Greqinë do të vijojnë dhe takimi i rradhës do të zhvillohet...

Premtimi i çmendur i ish-deputetit: Po u zgjodha kryebashkiak, do ta...

Ish-deputeti Eduart Ndocaj thotë me bindje se ka ardhur koha që të kandidojë për kryetar bashkie në Lezhë. Madje ai deklaron se nëse zgjidhet...

Përmbytjet, vepër e peshqve të mëdhenj

Ja se çfarë ju ka krijuar korrupsioni shqiptarëve: përmbytjen tërësore nga rreshjet. A e dini sepse-në? Sepse lumenjtë dalin nga shtrati se bllokohet derdhja tyre në...

Permbytje, LSI kerkon shpalljen e gjendjes se jashtezakonshme

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari tha se kjo duhet të kishte ndodhur që ditën e parë.  Gjithashtu LSI shprehu vlerësim për pjesëtarët e forcave...

Mediat dhe analistët kosovarë: Marrëveshjet Shqipëri-Kosovë ‘patriotizëm folklorik’ Mediat dhe analistët...

Dhjetëra marrëveshje të nënshkruara ndërmjet dy qeverive, të Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, po konsiderohen nga analistë, ekspertë të ekonomisë, përfaqësues të bizneseve dhe...

Kryemadhi thirrje qeverisë:Veproni me shpejtësi, koha nuk pret!

  Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka reaguar për situatën dramatike të krijuar nga përmbytjet masive të ditëve të fundit. Kryemadhi thekson se është pranë...

Artikujt e fundit