Thursday, September 20, 2018

Kardinali Troshani apel politikes nga kuvendi

Asht nji nder i vecantë sot për mue me folë prej kësaj foltoreje, dhe me ju drejtue ju, përfaqësuesve të popullit shqiptar. Ashtu sic...

Komisioni i çeshtjeve sociale mblidhet ne “GHE”

Ka zgjedhur mjediset e “Grand Hotel Europa”, duke shënuar kështu për herë të parë daljen jashtë kuvendit të Shqipërisë për të zhvilluar punimet e...

“Shendetesia” takohet me mjeket e Shkodres

Me iniciativen e deputetit Agron Çela, komisioni parlamentar për punën, çeshtjet sociale dhe shëndetesine, ka zhvilluar ne mjediset e “Red Bar” një takim me...

Zgjedhjet e gruas ne PS Shkoder te manipuluara

Zgjedhjet për forumin e gruas në partinë socialiste kanë qënë një dështim i plotë, që erdhen në një proçes të manipuluar dhe qesharak. Gratë...

LSI feste dhe dhurata tek “3 Dhjetori”

E kthyer në një traditë të përvitshme për të qënë pranë atyre që kanë nevoje për më shumë përkujdesje dhe dashuri, lëvizja socialiste për...

Rama: Ademi dhe bashkia Shkoder inekzistente

Partia Demokratike akuzoi kryeministrin për diskriminim të veriut   edhe në paketën e solidaritetit ku parashikohet kompensimi i familjeve të përmbytura. Në përgjigje kryeministri u përgjigj:...

Cutillo: S’ka mbyllje per call center

Masat shtërnguese për kompanitë call center, të miratuara tashmë nga senati Italian nuk rrezikojnë mbylljen e këtij aktiviteti në vendin tonë. Garancinë e radhës...

Mustafa dhe Markoviç takim ne “Grand Hotel Europa”

Dy kryeministrat, ai i Kosoves Isa Mustafa dhe homologu malazez Darko Markoviç zgjodhen te zhvillojne nje takim dypalesh ne qytetin e Shkodres, ne mjediset...

Meta takon Lu dhe Vlahutin

Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian, përkatësisht Donald Lu dhe Romana Vlahutin kanë zhvilluar një takim me kryen e Kuvendit,...

Strukturat e reja drejtuese te LSI

Përmbyllja e punimeve dy ditore të konventës së lëvizjes socialiste për Integrim, u pasua me shpalljen e rezultatit zgjedhor për strukturat e reja drejtuese....

Artikujt e fundit