Saturday, February 23, 2019

Shqipëria voton kundër Trump dhe SHBA në OKB

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka miratuar rezolutën që u bën thirrje Shteteve të Bashkuara që të tërhiqet nga vendimi i njohjes...

Festë pas protestës, Basha mbledh deputetët për të festuar

Këtë të enjte Partia Demokratike ka festuar ndërrimin e viteve në një ndër lokalet në periferi të kryeqytetit. Të gjithë së bashku, deputetë, figura...

Integrimi, Meta kërkon kontributin e Universiteteve dhe akademikëve

Në kohën kur integrimi në Bashkimin Europian mbetet sfida e përbashkët dhe prioriteti kryesor i Shqipërisë, Presidenti Ilir Meta kërkon nga Universitetet dhe akademikët...

Ambasadorja e SHBA-ve në OKB: Bashkëshorti im ka origjinë shqiptare

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley deklaroi se Uashingtoni po përpiqet fort që të gjitha vendet ta njohin Kosovën në Kombet...

Basha para Ambasadorëve: Qeveria puç kushtetues me Kryeprokurorin

Kryetari i opozitës Lulzim Basha informoi ambasadorët e 5 vendeve anëtare të Bashkimit Europian për qëndrimin e Partisë Demokratike kundër zgjedhjes antikushtetuese të një...

Basha: Xhaferi në krye të Parlamentit, shenjë e emancipimit të Maqedonisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në takim kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferri, me të cilin ndau vlerësimin dhe kenaqësinë që...

Paralajmërimi i deputetit të PD: Rama të mos kalojë ‘vijën e...

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, në një status në Facebook, ka akuzuar ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati se nuk konsultohet me Komisionin e...

Përjashtimi i deputetëve, reagon ashpër Vasili: Esat Pashë Toptanë që kanë...

Kreu i Grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka reaguar ashpër pas përjashtimit të 3 deputetëve të kësaj force dhe 4...

Deputeti i LSI akuzon Vasilika Hysin: Më bëri presion, më tha...

Gjatë mbrojtjes në mbledhjen e Byrosë së Kuvendit ku u mor masa për përjashtimin e tij për 10 ditë nga seancat dhe komisionet, deputeti...

Varrezat greke në Dropull, ish-ministri i LSI-së: Vendim faqezi, për ca...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me vendimin e qeverisë shqiptare për varret e ushtarëve grekë në Dropull. Në një mesazh në...

Artikujt e fundit