Wednesday, October 17, 2018

Meta takime me zyrtaret ne SHBA

Presidenti i Senatit në SHBA Orrin Hatch, priti kreun e Kuvendit Ilir Meta. Gjatë bashkëbisedimit, zyrtari i lartë amerikan tha se administrata e re...

Roli i Keshilltareve te Ministrave

Emisioni “FORUM” ne TV1 – CHANNEL kësaj radhe u fokusua tek roli i këshilltarëve te ministrave, një teme kjo jo shume e njohur për...

Kërkesa e LSI-se për lista te hapura

I ftuar ne “Forum” te TV1-Channel, deputeti i LSI-se ne Qarkun e Lezhës, Gjovalin Kadeli, ka folur edhe për gjendjen e krijuar nga dëbora...

Braho: PD paraqitet destruktive

Nëse Ilir Meta ka zgjedhur deri më sot të mos i pergjigjet në formë të prerë ftesës së Edi Ramës për koalcion parazgjedhor për...

Perplasjet politike ne Lezhe

Përplasja mes kreut të bashkisë së Lezhës dhe Kryetarit të këshillit bashkiak duket se do të sjellë bllokimin e buxhetit të vitit 2017. Ka...

Kardinali Troshani apel politikes nga kuvendi

Asht nji nder i vecantë sot për mue me folë prej kësaj foltoreje, dhe me ju drejtue ju, përfaqësuesve të popullit shqiptar. Ashtu sic...

Komisioni i çeshtjeve sociale mblidhet ne “GHE”

Ka zgjedhur mjediset e “Grand Hotel Europa”, duke shënuar kështu për herë të parë daljen jashtë kuvendit të Shqipërisë për të zhvilluar punimet e...

“Shendetesia” takohet me mjeket e Shkodres

Me iniciativen e deputetit Agron Çela, komisioni parlamentar për punën, çeshtjet sociale dhe shëndetesine, ka zhvilluar ne mjediset e “Red Bar” një takim me...

Zgjedhjet e gruas ne PS Shkoder te manipuluara

Zgjedhjet për forumin e gruas në partinë socialiste kanë qënë një dështim i plotë, që erdhen në një proçes të manipuluar dhe qesharak. Gratë...

LSI feste dhe dhurata tek “3 Dhjetori”

E kthyer në një traditë të përvitshme për të qënë pranë atyre që kanë nevoje për më shumë përkujdesje dhe dashuri, lëvizja socialiste për...

Artikujt e fundit