Friday, May 29, 2020

Vetingu në politikë, Salianji kërkon përshpejtim të procesit: Mos bëni teatër

Deputeti i PD, Ervin Salianji, i cili ishte i vetmi që përfaqësoi opozitën në seancën dëgjimore me biznesin për procesin e vetingut në politikë...

Manjani lëshon alarmin: Katastrofë! E bënë shtetin gallatë! Drejtësinë sallatë!

Pas publikimit të përgjimeve te shumta në media për zyrtarë të implikuar në afera korruptive dhe kriminalitet ka reaguar edhe ish Ministri i Drejtesisë...

Ndryshimi i kufijve, Meta: Po konsumon shumë energji për objektivat e...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka deklaruar se propozimi për ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë po konsumon shumë energji për objektivat e...

Kryetarja e LSI, Kryemadhi: Faktet po konfirmojnë vjedhjen e zgjedhjeve

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në lidhje direkte me emisionin “Te Paekspozuarit” në “News 24” ka komentuar çështjen e përgjimeve të Vangjush Dakos me...

Dako deklaron se i ka duart “si akullore”, por Ambasada amerikane...

Tre herë në krye të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, surprizoi në studion e emisionit “Opinion”, duke deklaruar se është normale të kontaktojë apo...

“Pronarët e basteve kriminelë”, Paloka-Ramës: Si deputetët e tu

Partia Demokratike ka vendosur që luftën nga parlamenti me maxhorancën ta zhvillojë nëpërmjet rrjeteve sociale. Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka ironizuar kryeministrin Edi Rama...

Ambasadori i OSBE për reformën zgjedhore: Jemi në rrugë të mirë

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt,  thotë se reforma zgjedhore është në rrugë të mbarë. Duke folur nga Korça, Borchardt u shpreh se tashmë...

Basha: Po hidhen miliona për të penguar arrestimin e Vangjush Dakos

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, doli para mediave për të ripërsëritur me bindje se vendi është në zgjedhën e krimit, që siç thotë...

Kumarxhinjtë e politikës!

Nëse personazhi i barsaletave shkodrane, Pal Vata, do të mund të mishërohej në këtë kohë do të lëshonte shprehjen emblematike “Këto gjëra të këqija...

Meta në Qendrën “Marshall”: Marrëveshja Serbi-Kosovë, dëm një investimi sigurie prej...

Ndër të tjera Presidenti Meta sot në Qendrën Europiane “Xhorxh Marshall” në Garmish të Gjermanisë, në lidhje me lojën Thaçi-Vuçiç, për “ndryshim kufijsh” tha: “Nëse...

Artikujt e fundit