Saturday, August 24, 2019

Ruka: Konsensus për Integrimin ne BE, Prof. Ethëm Ruka i ftuar...

Profesorët meritojnë te respektohen me shume nga shoqëria,    por ne veçanti nga klasa politike, thotë Ethem Ruka, njeri nga ishthemeluesit e Partise Socialiste, deputet...

Basha uron Merkel: Rikonfirmimi lajm i mirë për Gjermaninë, Europën dhe...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, uroi sot Angela Merkel për votëbesimin si kancelare e Gjermanisë në mandatin e katërt të saj. Zoti Basha ia...

Kryemadhi per lobimin Rus

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka folur për disa nga çështjet më aktuale në vend. Teksa përmendi çështjen e lobimit rus, Kryemadhi tha se ka...

Çeshtja e lobimit Rus,Kryemadhi:”Bashës nuk i bëhet vonë fare”

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur për çështjet aktuale politike në vend. Në lidhje me çështjen e lobimit rus, dhe investigimin e kryer nga...

Basha uron Merkel: Rikonfirmimi lajm i mirë për Gjermaninë dhe Shqipërinë

Kryetari i PD Lulzim Basha uroi sot Angela Merkel për votëbesimin si kancelare e Gjermanisë në mandatin e katërt të saj. Zoti Basha ia...

“Shqipëria pret hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE Brenda këtij...

“Shqipëria pret hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE Brenda këtij viti. Ne shpresojmë të marrim një rekomandim të pakushtëzuar për hapjen e bisedimeve...

LSI në zgjedhje me PD? Monika Kryemadhi sqaron të gjitha mundësitë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, pas urimit të bërë për Ditën e Verës drejtëpërdrejtë nga studio e lajmeve të News24, foli...

Marrëveshja e detit me Greqinë, Bushati: Do të jetë në favor...

Kryediplomati Ditmir Bushati gjatë një interviste televizive tek TVSH në emisionin “Përballë”, tha se marrëveshja e re që pritet të arrihet me Greqinë pas...

Teknologjia në zgjedhje, OSBE mbështet numërimin elektronik

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, demokrati Oerd Bylykbashi thotë se në parim ka një dakordësi nga ndërkombëtarët për përdorimin  e teknologjisë në zgjedhje. Një...

Alibeaj kërkon ndëshkimin e Kryeministrisë: S’ka informacion në faqen online

Në dëgjesën me komisionerin për të Drejtën e Informimit, Besnik Dervishi, deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj ngriti shqetësimin e mungesës së informacionit në faqen online...

Artikujt e fundit